Türkiye Uzay Ajansı Bomba Gibi Bir Paylaşım Yaptı: 9 Şubat’ta Birşeyler Olacak

Türkiye Milli Uzay Programı
Google News Abone Ol

Türkiye Uzay Ajansı hatırlayacağınız üzere 13 Aralık 2018 tarihinde kurulmuştu. O günden bu zamanlara kadar pek aktivitesi olmadı. Şimdi ise gizemli bir paylaşım yaptı.

Uzay alanında gerçekleşen çalışmalar genellikle kolay olmuyor. Bu nedenle uzun bir süre beklenmesi gereken projeler ortaya çıkabiliyor. Türkiye’de kuruluşu yapılan Uzay Ajansı ise böyle bir projenin ürünüydü. Mesela SpaceX şirketi tarafından üretilen Falcon 9 roketleri için bile uzun süre beklemek zorunda kaldılar.

Uzay çalışmalarının hem uzun sürmesi hem de fazla yorucu olması tarihlerin aksamasına neden olabiliyor. 13 Aralık 2018 tarihinde kurulan uzay Ajansı 3 Eylül 2019 tarihinde ilk toplantısını yapabilmişti. Şimdi ise bu kurum “İstikbal Göklerdedir” paylaşımı yaparak büyük gizem oluşturdu.

Türkiye Uzay Ajansı 9 Şubat tarihini gösterdi

Uzay Ajansı Twitter üzerine ilginç bir video paylaştı. Güneş sistemi ve Jüpiter gibi gezegenler ile birlikte Dünyanın uydusu olan Ay bu videoda gösterildi. Yapılan paylaşımın sonunda ise Samanyolu Galaksisi görünüyor. Videonun hemen ardından 9 Şubat 2021 tarihine işaret edildi.

Türkiye Uzay Ajansı
Konuyla alakalı ne kurumdan ne de bakanlıktan herhangi bir açıklama yapılmadı. Sadece Twitter paylaşımı ile bir şeyler anlatılmaya çalışıldı. Bu videoda “hazır mısınız” ifadesi kullanıldı. Herkes merak içerisinde 9 Şubat tarihinde ne olacağını görmek istiyor. Türkiye Uzay Ajansı bu konuda gerçekten de büyük bir gizem oluşturdu.

9 Şubat internet sitesinin açılışı olabilir

Hem Facebook hem de Twitter üzerinden yapılan paylaşımlara bakıldığında aynı videonun gönderildiği ortaya çıkıyor. Şu anda kurumun internet sitesi yok. Öncelikle kendileri için bir internet sitesi yapmaları gerekiyor. Durum böyle olunca 9 Şubat’ta internet sitesi mi açılacak sorusu gündeme geldi.

Herhangi bir kurumun kendisini ifade edebilmesi için iyi bir web sitesine sahip olması gerekiyor. Ayrıca hem misyon hem de vizyon gibi detaylar bu internet sitesinde detaylıca oluşturulabilir. Muhtemelen Türkiye Uzay Ajansı 9 Şubat tarihinde internet sitesinin açılışını yapacak. Peki sizin 9 Şubat tahmininiz ne?

İlgili Haberler:

>> SpaceX Starship Roketi Bakın Nasıl Havaya Uçtu: İşte Merak Edilen Detaylar!

>> Türkiye’nin Uydu Haberleşme Hizmetleri Sektör Büyüklüğü 1 Milyar Dolar Olmalı! Çarpıcı Açıklamalar…


CEVAP VER