Google Mesajlar Uygulaması Tek Kullanımlık Şifre Mesajlarını Silecek

Şifre mesajlarını silmekle kalmayacak olan Google mesajlar uygulaması gruplandırma da ya yapacak

Çift kontrollü girişler için telefona gelen tek kullanımlık şifre smslerini Google mesajlar uygulaması silecek. Böylece mesaj listesinde gereksiz yer kaplayan şifreler kendiliğinden gidecek. Lakin şimdilik bu özellik sadece Hindistan’a özel.

Google mesajlar uygulaması şimdilik Hindistan özelinde önemli bir özelliği başlatıyor. Özetle bu gelişmeyle birlikte uygulama, tek kullanımlık şifre mesajlarını kendisi silecek. Gelen kutusunda büyük yer kaplayan mesajları silecek özelliği Google duyurdu. Bununla birlikte uygulama artık mesajları kategorilere otomatik olarak ayıracak. Kişisel mesajlar ayrı gösterilirken bildirimler ve reklamlar da ayrı klasörlerde olacak.

Çoğu kullanıcı kişisel yazılı görüşmelerini başta WhatsApp olmak üzere mesaj uygulamalarına kaydırdı. Bu yüzden birçoğumuzun kısa mesaj kutusu adeta gereksiz mesajların yer aldığı bir mezarlık halinde. Özellikle giriş yapmak için, alışveriş için güvenlik amacıyla kullanılan kodlar bunların önemli bir kısmını kaplıyor. Üstelik bu kodlar zaten birkaç dakika içinde işlevsiz bir hale geliyor. Yani bu kodları ayırıp kendiliğinden silecek bir özelliğin olması mesaj kutunuza büyük bir iyilik olacaktır. Belki de eskisi kadar olmasa da bu durum kısa mesajların bazen yeniden iletişime yaramasına sebep olması dahi mümkün.

Şifre mesajlarını silmekle kalmayacak olan Google mesajlar uygulaması gruplandırma da ya yapacak

Mesajları gruplara ayrılma konusunda da Google benzer bir yol izliyor. Açıklamaya göre firma mesajların kategorilerini belirleme konusunda makine öğrenmesini kullanacak. Böylece mesajlar kişisel, işlemler, tek kullanımlık şifreler ve reklamlar gibi ayrılacak. Aslına bakarsınız bu durum kulağa yabancı gelmiyor. Sonuçta Google benzer bir gruplandırma sistemi Gmail içinde bir süredir zaten var. Bir mesajın hangi grupta olacağı seçimini telefonunuz yapacak. Böylece internete bağlı olmadan da ayrımın gerçekleşeceğini Google söyledi.

Ayrıca Google, bu özelliğin ilk olarak Hindistan’da kullanıma başlayacağını söyledi. Bu da bizim böyle bir sistem için henüz beklememiz gerektiği anlamına geliyor. Bununla birlikte Android 8 ve üzeri ile çalışan tüm telefonlarda bu yeni yapay zeka sistemi yer alacak. Açıklamayı yapan sözcü firmanın bu özelliği diğer ülkelere ne zaman sunacağı hakkındaki sorulara bir cevap vermedi.

Sizin de Google mesajlar için beklenen bu özellik hakkındaki düşüncelerinizi yorumlara bekliyoruz.

Diğer haberler:

>> Vivo X60t Pro Plus tanıtıldı: Kamera konusunda rakipsiz!

>> Vivo Katlanabilir Telefon Modelleri Bakın Nasıl Bir Tasarıma Sahip Olacak