Vivo X60t Pro Plus tanıtıldı: Kamera konusunda rakipsiz!

Vivo X60t Pro

Vivo X60t Pro Plus modelini tanıttı. Serinin önceki modelleri ile bir hayli benzerlik gösteren yeni model kamera konusunda şaşırtıyor. İşte yeni modelin fiyatı ve özellikleri.

.

Bildiğiniz üzere 29 Aralık 2020’de Vivo’nun X60 serisi Çin’de tanıtılmıştı. Fakat söz konusu etkinlikte, yalnızca Vivo X60 ve X60 Pro modellerini görmüştük. X60 Pro Plus modeli ile alakalı henüz bir şey bilinmiyordu. Haliyle tüketiciler tarafından ilgiyle beklenmeye başladı. Her ne kadar X60 ve X60 Pro, performansı ve özellikleri ile tatmin edici olsa da, söz konusu iki telefonun performansı, serinin en üst modelini daha çok meraklandırıyordu. Serinin en üst modeli Vivo X60 Pro Plus tanıtıldı. Kamera özellikleri ile ilgileri üzerine çekmeyi başaran yeni model, performans konusunda da kullanıcılarını üzmüyor. İşte yeni modelin fiyatı ve özellikleri.

Vivo X60t Pro Plus tanıtıldı: Kamera konusunda rakipsiz!

Bugüne kadar Vivo X60 serisine ait Vivo X60 ve X60 Pro modellerini görmüştük. Sonunda aileye, en yüksek özelliklere sahip model olan Vivo X60t Pro Plus modeli de eklendi. Tasarım detaylarını incelediğimizde, arka tarafında dörtlü kamera kurulumunun bizleri karşıladığını görmekteyiz.

Serinin önceki modelinde bulunan 12 MP’lik lens yerine 32 MP değerinde bir kameranın eklendiğini görüyoruz. Söz konusu lens IMX663 adı ile Sony imzası taşıyor. Aynı zamanda X60 Pro modelinde bulunan F/2.08 diyafram açıklığı, yeni modeli ile birlikte f/1.98’e kadar düşürülmüş durumda. Geri kalan kamera kurulumu ise, 8 MP periskop modülü, 50 MP ana kamera ve 48 MP ultra geniş açılı kamera olarak aynı kalmış durumda. Ön kamerası da yine 32 MP olarak serinin önceki modellerinde olan kamerayı taşıyor.

Vivo X60t Pro Plus

Ekran konusunda kullanıcıları üzmeyen vivo, 120 Hz tazeleme oranına sahip 6,56 inçlik Full HD+ bir panel kullanmış. Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisinden güç alan modelin 8 GB ve 12 GB RAM seçenekleri ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Pil tarafında ise 55W hızlı şarj destekleyen 4.200 mAh bir bataryayı bulunduğunu da hatırlatalım

Fiyat konusunda bir değerlendirme yaptığımızda ise uygun bir fiyat etiketinin bizleri karşıladığını söyleyebiliriz. Vivo X60t Pro Plus modeli, ortalama 650-700 dolarlık bir fiyat etiketi ile karşımıza çıkıyor. Yeni modelin Türkiye’de satılıp satılmayacağına dair henüz bir açıklama bulunmuyor. Önümüzdeki aylarda serinin yeni modelinin Türkiye ihtimali üzerine sızıntılar gerçekleşecektir. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Vivo V21e 5G, tasarımı ve teknik özellikleri ile sızdırıldı!

>> Vivo Y73, tanıtıma haftalar kala kamera kurulumu ile görüntülendi

. . . . .