Dogecoin Sert Yükseliş Yakalayabilir: Bakın Analistler Ne Söylüyor

SHIB 2022 fiyatı

En tartışmalı kripto para birimleri içerisinde yer alan Dogecoin sert yükseliş yakalayacak gibi görünüyor. Bazı analistler bu konuda önemli açıklamalara yer verdi. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

15 Nisan’dan bugüne Dogecoin fiyat hareketi genellikle satış baskısı ile karşı karşıyaydı. Aşağı yönlü devam eden fiyat değişimi beraberinde korkuyu getirdi. Yatırımcılardan bir bölümü elindeki kripto paraları sattı. Yaşanan bu gelişmeler fiyatların daha da aşağıya inmesine neden oldu.

Analistler tarafından yapılan değerlendirmelere bakılırsa çok aylık ters baş omuz modeli ortaya çıktı. Bu belirgin oluşum ile birlikte kripto para yeniden zirveye çıkabilir. 15 Haziran 2021 tarihinde boyun çizgisi trend çizgisini keserek kırılma sinyali oluşturmuştu.

Dogecoin sert yükseliş ile yeniden ilgi odağı olabilir

Analist Akash Girimath tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa 0,137 dolar seviyelerine kadar gerileyen bu kripto para birimi yeniden 0,311 dolarlık kırılma noktasına gelebilir. Eski zirvesi olan 0,7 dolar ise aslında pek uzak değil. En azından analistler için bu mümkün.

Dogecoin sert yükseliş

Çin’de yaşanan Bitcoin madencileri krizi nedeniyle tarihi rekor düşüşler ortaya çıkmıştı. Bu durum karşısında zorlanan kripto para birimleri yönlerini tamamen aşağıya çevirmişti. XRP, LTC ve ETH gibi birçok kripto para bile sert düşüşler yaşadı. Ayrıca tüm kripto paralarda yaşanan para çıkışı Dogecoin için ağır sonuçlara neden olur.

Kripto paralarda yükseliş sinyalleri geliyor

Bugün itibariyle tüm kripto paralarda yükseliş sinyalleri görülüyor. Demirbaş altcoinlerden en küçüklerine kadar tamamında eski seviyelere gelme konusunda isteklilik var. Ancak hiç kimse böyle bir şeyin olacağı konusunda kesin konuşamıyor. Grafiklere bakıldığında analistler yükseliş için ortam hazır yorumunu yapıyor.

Dogecoin gibi kripto para birimleri spekülasyona çok açık. Musk bu kripto para hakkında açıklama yaparak fiyatını yukarı doğru fırlatabiliyor. Böyle spekülatif bir hareket gelirse çok daha erken zirveyi görebilir. Peki siz bu kripto para birimi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> İngiltere’nin Binance kararına ilk tepkiler gelmeye başladı: Yanlış anlaşılma var

>> Kripto Paralarda Haziran Sonu Neler Yaşandı: Yatırımcıların Yüreği Ağzına Geldi (21 – 28 Haziran)