Google Pixel Fold Bir Kez Daha İptal Oldu: Katlanır Telefon Google İçin Hayal!

Google Pixel Fold

Google katlanır telefonu Pixel Fold, bir kez daha iptal oldu. Artık uzun bir süre Google yapımı herhangi bir katlanır model göremeyebiliriz.

Son zamanlarda katlanabilir modellere olan ilgi bir hayli artmakta. Yalnızca katlanabilir değil, uzayabilir, sarılabilir, bükülebilir vb. her türlü farklı tasarımlara insanlar ilgi duymaya başladı. Bazıları bu durumu, insanların artık hep aynı tasarıma sahip telefonları görmekten sıkıldığı için olarak yorumlasa da, bazıları ise büyüyen telefon ekranlarına bir çözüm için böyle bir teknoloji ihtiyacı olduğunu iddia ediyorlar. Özellikle büyük ekran hazzını yaşamak isteyen fakat daha küçük bir tasarım arayanlar için bu tarz tasarımlar tercih ediliyor.

Geçtiğimiz aylarda Google’ın katlanır modeli Google Pixel Fold modeli hakkında bazı ayrıntılar ortaya çıkmıştı. Hatta söz konusu modelin, önümüzdeki aylarda tanıtılacağına dair de sızıntılar bulunuyordu. Fakat Google’ın, katlanır modelini piyasaya sürebilmek için daha çok uzun zamanının olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz haftalarda Pixel Fold modelinin üretiminin iptal edildiği, daha sonra tekrar üretime başlandığını öğrenmiştik. Fakat ne yazık ki beklendiği gibi olmadı. Google’ın, katlanır telefon tarafında yeterince iyi olmadığı için Pixel Fold modelini ikinci kez iptal ettiğini açıkladı.

Google Pixel Fold Bir Kez Daha İptal Oldu: Katlanır Telefon Google İçin Hayal!

Google Pixel Fold

Geçtiğimiz aylarda Google’ın yeni katlanır modeli hakkında değişiklikler yaptığına dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Örneğin, telefonun daha önce 7.57 inç dahili ekrana sahip olması bekleniyordu, ancak daha sonra sızıntı oldu ve 5.8 inçlik bir ekranın bulunacağı iddia edilmişti. Ancak bu iddia edilen özelliklerin Google için yeterli olmadığı düşünüldü. Google da öyle düşünmüş olacak ki, Kore yayını tarafından, bu yıl sonu piyasaya sürülmesi beklenen Pixel Fold modelinin bir kez daha duyurulmayacağı bildirildi.

Muhtemelen Google, rakip katlanır modellere kıyasla, kullanıcıları tatmin edecek özellikler ile gelmiyor. Bu yüzden Google, önümüzdeki yıl daha da güçlü bir katlanır akıllı telefon ile gelebilir. Hayranlar ise, uzun süredir beklenen bir model olduğu için hayal kırıklığına uğramış durumda. Önümüzdeki aylarda yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> WhatsApp Yeni Özellik İle Güvenlik Hatırlatması Yapacak: Uçtan Uca Şifreleme

>> Xiaomi MIUI 13.5 Alacak Cihazlar Belli Oldu: İşte O Liste