iPhone 14 Pro Özel Renk Seçeneği İle Gündemde!

USB-C iPhone

iPhone 14 Pro modeli, şimdiye kadar herhangi bir iPhone modeli için geliştirilmiş en özel renk ile karşımıza çıkacak. İşte ortaya çıkan sızıntılar.

Geçtiğimiz günlerde iPhon­e 14 serisi hakkında birçok detayın ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Artık yeni seride Mini versiyonu karşımıza çıkmayacak. Fakat yeni de iP­hone 14 serisinin yine 4 modelden oluşacağını söyleyelim. Yeni seride iPho­ne 14, 14 Pro, 14 Pro Max modellerine, iPho­ne 14 Max modeli de ekleniyor. iPhone 14 M­ax modelinin ise iPhone 14’ün büyük ekranlı versiyonu olacağını söyleyebiliriz. Mini modelinin artık piyasaya sürülmemesinin temel sebebinin ise kompakt modellere ilginin azalması diyebiliriz. Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen yeni serinin renk seçenekleri ortaya çıktı. Bununla beraber teknik özellik ve tasarım tarafında da sızdırılanlar mevcuttu.

Sonunda iPhone 14 serisi hakkında daha spesifik özellikler ortaya çıkmaya başladı. İddialara göre iPhone 14 Pro modeline özel olarak bir renk daha piyasaya sürülecek. Fakat bu iddialara henüz resmi bir yanıt gelmediğini, fakat kaynakların güvenilir olduğunu belirtelim. İşte iPhone 14 Pro modelini, diğer iPhone modellerinden ayıracak özellikler.

iPhone 14 Pro Özel Renk Seçeneği İle Gündemde!

Geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürülen iPhone modellerinde karşımıza çıkan ‘Sierra Blue’ olarak geçen mavi rengin, yerini mor renge bırakması bekleniyor. Tabii ki geçtiğimiz yıl karşımıza çıkan iPhone modellerinde sunulan mor renk ile herhangi bir alakası olmayacak. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen mor renk ile bu sene iPhone 14 Pro ile gelmesi beklenen mor rengi karşılaştırdığımızda, önümüzdeki aylarda sunulacak model ile gelecek rengin, tartışmasız en iyi mor renk olduğunu söyleyebiliriz.

iPhone 14 Pro Max

Bununla beraber yeni model hakkında bazı teknik özellikler de sızdırıldı. Bazı iddialara göre yeni model, 8K video desteği ile gelebilir. RAM tarafında ise 6 GB’lık bir belleğin bizleri karşılayacağı da iddia edilenler arasında. Kamera tarafında da 48 MP iddiası mevcut. Zaten geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan iddialar da, yeni modelin 48 MP kameraya sahip olacağı yönündeydi. Bu yüzden iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinin kamerasının bir kez daha 48 MP olacağı kanıtlanmış oldu diyebiliriz. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> WhatsApp Yeni Özellik İle Güvenlik Hatırlatması Yapacak: Uçtan Uca Şifreleme

>> Xiaomi MIUI 13.5 Alacak Cihazlar Belli Oldu: İşte O Liste