Google Stadia, 2021 yılında 100’den fazla yeni oyun gelecek

Google News Abone Ol

Google Stadia yeni bir hamle atmaya hazır. Bulut oyun servisi kullanıcılarını heyecanlandıran habere göre bu sene Google Stadia’ya 100’den fazla oyun geliyor. İşte detaylar.

Son dönemlerde Bulut oyun servisleri baya bir şekilde popüler bir hal aldı. İnternet üzerinden oyun oynamak ve bunun için sadece iyi bir internetinizin olması yetiyor. Sistem gereksinimi duymadan oyunlara erişebilmek oyun severleri mutlu edecek gibi duruyor.

Google’ın bulut oyun servisi daha önce oyun geliştirmek adına birkaç oyun stüdyosu satın almıştı. Ancak oyun geliştirmenin fazla işgücü, emek ve masraf gerektirdiği için bu stüdyoları geçtiğimiz hafta kapatma kararı aldı. Bu duruma rağmen Google, bulut oyun servisinden vazgeçmiş değil. Oyun dünyasının geleceğini burada gören Google, bulut oyun servisi için yeni bir adım attı. 2021 yılında Google Stadia’nın kütüphanesine 100’den fazla oyun koymayı hedefleyen şirket bizlere bulut oyun servisinden vazgeçmediğini gösterdi.

Google, bulut servisinin kütüphanesini büyütmek için büyük oyun stüdyoları ile anlaşmalar yapmaya çalışıyor. Sunduğu hizmetin kalitesini arttırarak dikkatleri üzerine toplamaya çalışan Google, şimdilik beklediği tepkiyi alamadı. Bu durum Google Stadia’nın kütüphanesinin genişlemesiyle beraber değişecektir. Henüz ülkemizde bulunmayan Google Stadia’nın ne zaman geleceği ise büyük merak konusu.

Google Stadia rakiplerini yakalamaya çalışıyor

Google Stadia’nın rakiplerinden biri olan GeForce Now bu konuda bir adım önde gibi duruyor. Neredeyse sistemi tüm dünyaya entegre etmiş durumda. Ülkemizde 15 Mart’ta oyun severlerin hizmetine girecek olan GeForce Now, Türkiye’de 3 farklı sunucusu olacak. Ayrıca oyun için yeni bir bilgisayar almak isteyenler bu kararından vazgeçirecek kadar iyi olan bu bulut oyun servisleri şayet fiyatları uygun olursa ülkemizde büyük bir rağbet görebilir.

Herhangi bir güçlü donanıma sahip olmadan internetiniz aracılığıyla oyun oynamamız şu durumda güzel duruyor. Son zamanlarda bilgisayar alacak kişilerin ekran kartı bulamaması ya da artan fiyatlar yüzünden istediğine sahip olamaması bu durumu ortadan kaldıracak.

Sizler bulut oyun servisleri hakkında ne düşünüyorsunuz. Ülkemize yakın zamanda beta testlerine başlayan GeForce Now’ın fiyatı sizce ne olur? Lütfen aşağıdaki yorum kısmında düşüncelerinizi belirtiniz.

İlgili Haberler

>>Android 12, Oyun Modu ile kullanıcıların karşısına çıkacak


CEVAP VER