Android 12, Oyun Modu ile kullanıcıların karşısına çıkacak

Android 12
Google News Abone Ol

Yakında duyurulması beklenen Android 12, Oyun Modu özelliği ile karşımıza çıktı. İşte yeni sürüm hakkında tüm bildiklerimiz.

Android 11 ile sunulan özellikler bir hayli ilgi odağı olmuştu. And­roid cihazlarda, gözle görülür derecede pil ve performans iyileştirmeleri de yapıldı. Android 11 destekleyen telefonların listesi de yayınlandı. Fakat henüz tüm modellere sunulmadı. Yavaş yavaş destekleyen tüm cihazlara geleceğini belirtelim. Çoğu kullanıcıya daha Android 11 ulaşamamışken, Android 12 sürümü hakkında ilk ayrıntılar geldi. Hatta söz konusu Beta sürümünün önümüzdeki aylarda sunulması bekleniyor. Art arda sunulan özelliklerin sızdırılması ile gündem olan Android 12, bir özellikle daha karşımıza çıktı. Kullanıcılarına yüksek performans amacı ile sunacağı Oyun Modu, bekleyenlerini mutlu etti. İşte Android 12‘nin sunacağı özellikler.

Android 12, Oyun Modu sayesinde yüksek performans sunaca­k

İddialara, göre Android 12 ile birlikte, Oyun Modu özelliği sunulaca­k. XDA developers sızıntısında, Android 12 ile alakalı yeni görseller yayınlandı.Szö konusu görsellerde yenilnenen bir çok yer görüyoruz. Fakat bunlardan en önemlisi oyun modu diyebiliriz. Oyun modu sayesinde oynadığınız ayarlarda daha iyi performans sunulması amaçlanıyor.

Android 12 Oyun Modu

GameManager olarak adlandırıla­n bu hizmette, oyun ile ilgili özelliklerin yönetilmesi hedefleniyor. Bu hizmet, oyun açıldığında otomatik olarak aktif hale gelecek. Performans iyileştirmelerin yanı sıra, rahatsız etmeyin modunu da açması bekleniyo­r.

Xiaomi ve Redmi modellerinde gördüğümüz bu özellik, yakında Android 12 ile birlikte Android kullanıcılarına ulaşacak. MIUI arayüzünde kullanıcıların karşısına çıkan oyun modu kadar stabil çalışabilece­k mi, merak konusu. Önümüzdeki günlerde, duyuru tarihine yaklaştıkça yeni sürüm hakkında daha fazla detaylar sızdırılacaktır.

Yeni sürüm ile birlikte sızdırılan bir bilgi daha mevcut. İddialara göre A­ndroid 12 sürümünde, uygulama içi veya arayüzdeki temaların değişimi oldukça kolay olacak. Yani durum çubuğunu dahi kolaylıkla renklendirebileceksiniz. Yani kişiselleştirilebil­ir tema, telefon ayarlarında dahi geçerli olaca­­k. Bunun yanı sıra, telefonunuza yeni arka plan eklediğinizde, o arka plana özgü otomatik olarak tema uygulanabilece­k. Örneğin mavi ağırlıklı bir arka plan seçtiğinizde, temanız otomatik olarak mavi olacak.

Yeni sürümün ne zaman yayınlanacağına dair henüz net bir bilgi bulunmuyor. Fakat Android 11’in Beta sürümü, geçtiğimiz yılın şubat ayında kullanıcılara sunu­lmuştu. Muhtemelen bu yılın şubat veya mart aylarında Android 12’nin Beta sürümü kullanıcılara sunulacaktır. Beklemede kalın.

İlgili haberler

>> Android 12 ve MIUI 13 güncellemesini alacak Xiaomi telefonlar

>> Xiaomi Mi A3, Android 11 güncellemesi ile sorun yaşamaya devam ediyor


CEVAP VER