Xbox kablosuz kulaklık Mart ayında geliyor

Xbox kablosuz kulaklık tanıttı. Microsoft, salı günü yeni Xbox kablosuz kulaklığını tanıttı. Ayrıca Microsoft, kulaklığın çıkış tarihini de açıkladı. İşte detaylar.

Microsoft uzun bir süre sonra ilk kablosuz Xbox kulaklığını tanıttı. Xbox kablosuz kulaklığın tasarımı oyunculara yönelik olarak gözüküyor. Kablosuz kulaklık Xbox Series X, Xbox Series S ve Xbox One’ın yanı sıra Windows 10 bilgisayarlarla yerel olarak uyumlu olacak. Aynı zamanda akıllı telefonunuzda da Bluetooth desteği sayesinde kullanabiliyorsunuz. Microsoft, kulaklığın aynı anda hem akıllı telefonunuza hem de Xbox ile kullanılabileceğini ifade etti. Bu sayede oyun oynarken gelen telefon çağrılarına cevap verme imkanınız olacak.

Xbox kablosuz kulaklık özellikleri ve fiyatı

Microsoft daha önce çıkardığı kulaklıkların aksine yeni kablosuz kulaklığı ile yüksek seviyeli oyun kulaklıklarıyla rekabet etmeyi planlıyor. Yeni kablosuz kulaklığıyla rakibi Sony’i yakalamaya çalışacak olan Microsoft, kulaklık için özen göstermiş gibi duruyor. Yeni Xbox kablosuz kulaklığı üç yüksek kaliteli uzamsal ses standardı : Windows Sonic, Dolby Atmos ve DTS Headphone:X sahip. Bilgisayarınıza bağlamak için bir Bluetooth 4.2 veya üst modele ihtiyaç var.

Microsoft, tanıttığı kablosuz kulaklık, konuşma sırasında ortamdan gelen gürültüden ayırabilme olanağı sağlayan çift odaklamaya ve ses yalıtım ayarına sahip. Xbox Kablosuz Mikrofonlu Kulaklık 312 gram ağırlığına sahip. Pil kapasitesi, tek bir şarjla 15 saat kadar kullanılabiliyor. Eğer aceleniz varsa 4 saatlik oynama süresi için 30 dakika şarj etmeniz yeterli olacak.

İç kafa bandı sünger ile kaplı metalden bir yapıya sahip. Bu sayede kulaklığın sağlamlığı da artmış durumda. Ayrıca kafa bandı ayarlanabilir bir düzene sahip. Kulak üstü kulaklıklardaki dönen kadranlar, ses seviyesini ve oyun/sohbet ses dengesini ayarlamanıza olanak tanıyacak.

Xbox kablosuz kulaklık

Xbox Donatıları uygulamasını kullanarak kulaklıkta ek ayarlar yapabilirsiniz. Ekolayzırı ve bas kuvvetlendirmeyi ayarlayın, otomatik sessiz özelliğini yapılandırın, LED parlaklığını değiştirin.

Kablosuz kulaklığın birkaç ülkede fiyatı belli oldu. ABD’de 100 Dolar, Kanada’da 130 Kanada Doları, Birleşik Krallık da 95 Sterlin, Almaya’da 100 Euro ve Avusturalya’da 150 Avusturalya Doları olacak. Bu ülkelerde şuanda ön sipariş seçeneği açık durumda. Kablosuz kulaklığın Türkiye’ye ne zaman ve hangi fiyata geleceği henüz bilinmiyor.

İlgili Haberler

>>Google Stadia, 2021 yılında 100’den fazla yeni oyun gelecek