Google TV Yeni Özellik Alıyor: Güncelleme Detayları Belli Oldu

Google TV yeni özellik

Google TV yeni özellik ile kullanıcılarını selamlıyor. Bu özellik sayesinde Netflix benzeri bir yapı oluşturulabilecek. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

Google tarafından geliştirilen ve en iyi Akıllı TV platformları içerisinde yer alan Google TV bazı güncellemeler getiriyor. Bu güncellemeler kullanıcılara yeni özellikler yaratacak. Hatırlayacağınız üzere ilk etapta Android TV platformu kullanılmıştı. Ancak zamanla isim değiştirdi ve Google TV adını aldı.

Platform henüz Android TV kadar yaygın olmasa bile yine de iyi bir kullanım oranı yakaladı. Bu kullanım oranı ile birlikte kullanıcı sayısı çok ciddi şekilde artıracaktır. 2010 yılından sonra Akıllı TV modelleri hayatımızın merkezine doğru geçti. Pahalı modeller ile karşımıza çıkan bu tür teknolojiler şimdilerde USB belleklere bile sığabiliyor.

Google TV yeni özellik kullanıcı memnuniyeti sağlayabilir

Google genellikle yeni ürünlerinde farklı özellikler denemeyi seviyor. Böylece kullanıcılar için daha cazip hale gelebiliyor. Yeni yayınlanan özellik ise buna benzer olacak. Uygulamanın bu yeni özelliği ile birlikte Netflix ve Amazon gibi video içerik platformlarında yer alan kullanıcı profili oluşturulacak.

Google TV yeni özellik

Kullanıcı profiline bakıldığından eskisi ile fazlasıyla benzer özellikler gösterdiği görülüyor. Ayrıca kişisel öneri ve asistan gibi hizmetler bu yeni güncelleme ile birlikte daha fazla güçlendiriliyor. Özellikle kullanıcıların daha kişiselleştirilmiş bir TV keyfi yaşaması için yeni güncelleme ideal diyebiliriz.

Google TV hızlı bakış kartları özelliği

Google TV tarafından getirilen hızlı bakış kartları özelliği ile birlikte kullanıcılar televizyon bekleme modunda bile dünyadan haberdar olacak. Ayrıca bu özellik Google keşfet gibi çalışacak. Yani kullanıcılara yeni programlar ve diziler keşfetmesi için olanak tanıyacak. Google TV platformu ile uyumlu olan Sony ve TCL modellerinde yine benzer özellikler kullanılacak.

Bu platformun Android TV ile yarışabilecek düzeye gelmesi için daha başka bazı özellikler yüklemesi gerekiyor. Google şu anda bunun üzerinde yoğunlaştı. Peki siz Google TV hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden konu ile ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> AMD Radeon Software Adrenalin 21.9.1 sürücüsü yayınlandı. Tüm detaylar haberimizde…

>> Redmi Note 10S Türkiye’de Satışa Sunuldu. İşte Fiyat ve Teknik Özellikler