İlk Uzay Restoranı Kim Tarafından Açılacak: Nusret Gökçe İddialı Konuştu

NASA ve Çin arasında

Gökyüzünün giderek daha fazla önem kazandığı şu yıllarda ilk uzay restoranı kim tarafından açılacak? Konu ile ilgili çok fazla tahmin var. Hadi gelin merak edilenlere birlikte göz atalım.

Uzay restoranı kulağa biraz fantastik gelebilir. Ancak bazıları bunun hiç uzak olmadığını düşünüyor. Özellikle son dönemlerde absürt fikirler gerçekleşmeye başladı. Bundan yıllar önce uzay turizmi hayal gibi bir şeydi. Ancak şu sıralar birçok şirket uzay turizmi furyasına katılmaya çalışıyor.

Bunlardan birisi de Nusret Gökçe oldu. Yaptığı paylaşımda “uzaya ilk restoranı ben açacağım” diyen Gökçe karışık tepkiler aldı. Bazıları onu desteklerken kimileri ise ekonomik durumdan yakındı. Ancak bu paylaşımın eğlenceli olduğunu söyleyebiliriz. Uzayda restoran açmak en büyük reklam çalışmalarından bir tanesi olabilir.

ilk uzay restoranı ilginç tepkiler aldı

Nusret Gökçe herkes tarafından bilinen bir sosyal medya fenomeni. Ayrıca kendisinin restoranlar zinciri var. Bu restoranlar zincirinde birçok farklı sosyal medya paylaşımı yapıyor. Ayrıca meşhur tuz atma hareketi ile dünya çapında tanınan bir isim. Ancak kendisi bunu uzaya taşımak istiyor.

ilk uzay restoranı

Yaptığı açıklamada çok açık bir şekilde böyle bir niyetinin olduğunu söyleyen Nusret Gökçe aslına bakacak olursanız şaka yapmıyor gibi görünüyor. Türkiye başta olmak üzere restoran zincirleri şu sıralar ABD, Yunanistan, Dubai, İngiltere ve İspanya gibi ülkelerde açılmaya devam ediyor.

Ay kolonisi yeni girişimleri beraberinde getirecek

Nusret Gökçe muhtemelen Ay yüzeyinde kurulacak koloniyi bekliyor. Böyle bir koloninin kurulması ile birlikte kendisi burada restoran açabilir. Ay’da dünya manzaralı biftek yemek muhtemelen birçok kişinin sıcak bakacağı ve katılacağı bir organizasyon olur. Ancak NASA bile şu sıralar Ay’a gitme konusunda büyük şüphelere sahip.

Kalıcı üs çalışmalarına devam eden uzay şirketleri aynı zamanda turizm faaliyetlerini devam ettiriyor. Gelecek yıllarda uzayda çok daha farklı girişimler görebiliriz. Peki siz uzay çalışmaları ve burada kurulabilecek restoranlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Çocukları Sosyal Medya Fenomenlerinden Korumak İçin Yeni Çalışma Başlatılıyor

>> Sosyal Medya Vergisi Büyük Tartışmalara Neden Oldu: Herkes Ödemek Zorunda