Google Yeni Güvenlik Önlemi İle Büyük Koruma Sağlayacak

Google Rusya'da iflas sürecini

Google yeni güvenlik önlemi ile birlikte tahminlerin ötesinde bir koruma sağlamayı düşünüyor. Bu yeni geliştirilecek olan güvenlik güncellemesi bilgisayar korsanlarının korkulu rüyası olabilir.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Google bazı ilginç güvenlik önlemleri ile ön plana çıkmayı başarıyor. Play Store içerisinde yer alan bazı dolandırıcılık faaliyetleri yeni alınacak önlemlerle birlikte engellenecek. Google kimlik avı saldırılarını önemli ölçüde yapay zeka algoritmaları ile engellemek istiyor.

Google dökümanlar, slaytlar ve e-tablo gibi birçok alanda kimlik avı koruması sağlanacak. Böylece Google siber güvenlik dünyasına önemli ölçüde destek sunmuş olacak. Ayrıca şirket şifresiz bir gelecek kurmak istediklerini açıkladı. Bu sayede kimlik avı saldırıları en aza indirilecek.

Google yeni güvenlik önlemi için devrede

Bilgisayar korsanları tarafından en çok yapılan saldırılardan birisi de hiç şüphesiz kimlik avı ile ilgilidir. Bu tür saldırıları en aza indirmek ne yazık ki sanıldığı kadar kolay olmuyor. Daha az veri toplayan teknoloji devi kullanıcıların güvenliğini sağlamak istiyor. Bunun için verileri güvenli bir şekilde depolamaya gayret gösteriyor.

Google yeni güvenlik önlemi

Konuyla ilgili Google açıklamalarına baktığımızda Gmail her gün 15 milyondan fazla spam ve kimlik avı iletisi alıyor denildi. 5 milyar cihazı riskli sitelerden koruduğunu ifade eden Google Chrome böylece şifresiz ve güvenli bir gelecek için gerekli tüm önlemleri aldı. Ancak bu yeterli olmayacak.

Google yeni bir kimlik doğrulama ağı oluşturmak istiyor

Teknoloji devleri içerisinde önemli bir yere sahip olan Google bazı yeni denemeler yapıyor. İki adımlı doğrulamanın haricinde birden fazla sistem kullanılacak. Böylece yeni bir kimlik doğrulama ağı oluşturmak istiyorlar. Yüzlerce parolayı hatırlamak zorunda kalmayan kullanıcılar böylece daha az enerji harcayacak.

Google yeni siber güvenlik uzmanları yetiştirmek için 10 milyar dolar civarında yatırım yapacağını belirtti. Böylece hem web siteleri hem de şirket korunmuş olacak.

İlgili Haberler:

>> Google Pixel Buds Pro Gerçek Kablosuz Kulaklık Duyuruldu! İşte Özellikleri!

>> Google Pixel 6a Resmen Tanıtıldı! İşte Özellikler ve Fiyat!