Microsoft Türkiye’de Önemli Atama

Berkay Mimaroğlu, Microsoft Türkiye Bulut ve Kurumsal Çözümlerden Sorumlu Ürün Grubu Direktörü olarak atandı.

Müşterilerin iş ihtiyaçlarının teknolojiyle karşılanması ve kurumların iş yapış şekillerini değiştiren projelerin geliştirilmesi gibi konularda uzman bir isim olan ve 9 senedir Microsoft Türkiye bünyesinde çalışan Berkay Mimaroğlu’nun Microsoft Türkiye Bulut ve Kurumsal Çözümlerden Sorumlu Ürün Grubu Direktörü olarak atandığı açıklandı.

17 yılı aşkın süredir kurumsal donanım ve yazılım çözümleri alanında faaliyetlerini sürdüren tecrübeli yönetici Berkay Mimaroğlu, Microsoft Türkiye bünyesinde Bulut ve Kurumsal Çözümlerden Sorumlu Ürün Grubu Direktörü olarak atandı.

Microsoft Türkiye'de Önemli Atama

Kariyerine Sun Microsystems’da Servis Satış Yöneticisi olarak başlayan ve sonrasında kurumsal Yazılım ve donanım çözümleri sağlayan global firmalarda satış ve iş geliştirme rollerinde görev alan Mimaroğlu, 2013 yılından bu yana Microsoft Türkiye çatısı altında çalışıyor. Bu süre zarfında kurumsal satış ve çözüm satışı konularında birçok farklı pozisyonda görev alan Berkay Mimaroğlu, müşterilerin iş ihtiyaçlarının teknolojiyle karşılanması ve kurumların iş yapış şekillerini değiştirecek projelerin geliştirilmesi gibi konularda uzman bir isim olarak tanınıyor.

Yeni pozisyonunda Türkiye’deki tüm kuruluşlar için Azure Altyapı, Data, AI ve Uygulama Servislerinden sorumlu olan Mimaroğlu, Azure hizmetlerinin Türkiye’de baştan sona tüm pazarlama ve operasyon sorumluluklarını da üstlenerek Azure’un Türkiye’de büyümesi, yaygınlaşması ve pazar payının daha da artması için çalışacak.

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan ve yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji yönetiminde tamamlayan Mimaroğlu, Temmuz 2016’dan bu yana Microsoft Türkiye bünyesinde Azure Çözümlerinden Sorumlu Satış Müdürü olarak görev yapıyordu.

İlgili Haberler:

>> Android 13 Yenilikleri Belli Oldu: İşte Gelen Yeni Özellikler