Google’ın Wear OS 3 Sürümü İçin Yeni Görseller Sızdırıldı!

Wear OS 3
Ülkemizde de bir hayli ilgi gören akıllı saatlerde kullanılan Wear OS 3 işletim sistemine ilişkin yeni ayrıntılar ortaya çıktı. İşte detaylar.
Son zamanlarda giyilebilir teknoloji tarafında önemli modellerin tanıtıldığını söyleyebiliriz. Özellikle Çinli üreticilerden ve Samsung veya Apple vb. markalar tarafından önemli modeller karşımıza çıkıyor. Giyilebilir teknoloji ürünlerine olan önemin bu kadar artması ile farklı modeller karşımıza çıkmaya da başladı. Google’ın yakında tanıtacağı, özellikle bilindik markalar tarafından sunulan akıllı saatlerde kullanılan Wear OS işletim sisteminin yeni sürümüne ilişkin ilk ayrıntılar belli oldu. İşte Samsung’un Galaxy Watch 4 gibi ilgi gören modellerinde kullanılan yeni sürüm hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Google Yeni Akıllı Saati Wear OS 3 İçin Yeni Görseller Sızdırıldı!

Tabii ki söz konusu model, Google tarafından geliştirildiği için birçok Google servisi, bu sürümün kullanıldığı akıllı saatlerde kolaylıkla kullanılabilecek. Google Asistan’dan bir komut vermek istediğinizde kolaylıkla Google Asistan’ı bir tuşla kullanılabileceksiniz. Bununla beraber YouTube ve Google Play Store gibi diğer sağlayıcılar ile de kolaylıkla iletişim kurmak bu saat ile kolaylaşıyor. Bu yüzden eğer Android odaklı bir akıllı telefona sahipseniz, akıllı saat tarafında Google Wear OS işletim sistemine sahip akılloı saat modellerini tercih etmek daha mantıklı olacaktır.
Wear OS 3
Aynı zamanda bu sürüme sahip akıllı saatler, uygulama yüklenebilen cihazlar olarak karşımıza çıktığı için, Play Store tarafından daha fazla uygulama yelpazesine sahip bir modeller olarak karşımıza çıkacak. Çünkü söz konusu sürüme sahip modeller, Google tarafından geliştirildiği için Google Play Store’da Wea­r OS 3 sürüme sahip modellere özel daha fazla uygulama sunulacaktır.
Google’ın akıllı saatlerde kullandığı işletim sistemi olan Wear OS 3 sürümünün şu anlık yalnızca seçkin modellerde kullanıldığını belirtelim. Yani şuan piyasadaki karşımıza çıkan her akıllı saatte bulunmayan bir sürüm olsa da önümüzdeki aylarda neredeyse her akıllı saatte Google’ın kendi işletim sistemi yeni modellerde güncellenecektir. Şu anlık yalnızca Samsung’un Galaxy Watch 4 serisinde kullanılan işletim sisteminin, önümüzdeki aylarda hangi modellere geleceği de belli olacaktır.
İlgili Haberler

>> Google Güvenlik Duvarı Koruma Sağlayamıyor: Android Kullananlar Tehlikede