GPT-4 Duyuruldu! GPT-4 Nedir? Bir SkyNet Değil! Henüz…

GPT-4 resmi olarak duyuruldu! Yapay zeka sistem çözümlerinde yeni bir döneme adım atıyoruz. Tabii GPT-4’ü henüz duymayanlar da olabilir. GPT-4 nedir, ne işe yarar, şimdi detaylara inelim.

GPT-4 nedir? Bu ürün, OpenAI tarafından hazırlanan en gelişmiş yapay zeka sistemi olarak lanse ediliyor. Bilgisayara sorular sorduğunuzu ve hemen cevaplar aldığınızı düşünün! Hem de detaylı cevaplar!

Bu sistem sayesinde artık daha güvenli kullanımlar sağlanabilecek ve daha detaylı yanıtlar elde edilebilecek. Yalnızca yazılı sorularda değil, görsel destekli sorularda da cevaplar alabilecek, hatta olasılık hesaplarını dahi göz önünde bulundurabileceksiniz.

Günümüzde, hepimizin yapması gereken pek çok şey var, değil mi? Gündelik olarak e-mail’lerimizi takip etmeli, iş ya da okulla ilgili sunumumuzu tamamlamalı, bir yandan da ailemizle görüşerek ilişkilerimizi sıkı tutmalıyız… Kısacası GPT-4 yapay zeka sistemi, hayatınıza gelişmiş bir yardımcı olarak dahil olmak istiyor diyebiliriz.

GPT-4, önceki GPT çözümüne kıyasla çok geniş bir yelpaze sunuyor. Örneğin, önceki sürümde 3000 kelime limiti varken bu yeni sürümde 25 bin kelime limitinden söz ediliyor. Arada dağlar kadar fark var! Tek soruyla bir makale bile yazdırabilirsiniz! Ha bu ne kadar özgün ve sizin gelişiminize ne kadar katkı sunar, burası soru işareti…

GPT-4 nedir? Herhangi bir resmi algılayabiliyor ve görseldeki detaylar hakkında size bilgiler sağlayabiliyor.

Örneğin…

Diyelim ki fotoğrafta iplerle tutulan balonlar var…

“İpleri kesersek ne olur?” diye sorduğunuzda,
o da size “O zaman balonlar uçacaktır” diye cevap verebilir. Yalnızca görselin mevcut durumundan değil, görseli merkeze alarak sorulan sorulardan yola çıkabiliyor ve olasılıkları hesaplayarak sizle paylaşabiliyor.

Az evvel güvenli kullanımdan söz etmiştik. Burada, 6 aylık bir geliştirme sürecinden bahsediliyor. Bunun sonucunda, istenmeyen içeriklere karşı daha fazla koruma ve gizlilik kaygılarınızı giderebilecek önlemler mevcut.

GPT-4 Duyuruldu! GPT-4 Nedir?

OpenAI yetkilileri, bu yeni sürüm ile hem yeni başlayanları hem de teknoloji tutkunlarını hedefliyor.

Eskiden bir şeyi merak ettiğimizde Google’a yönelirdik. Belki de bu, yakında değişir, ne dersiniz? Gerçi Google’ın da yapay zeka üzerine ciddi çalışmaları mevcut. Şirket, geçtiğimiz gün PaLM merkezli yeni çalışmalarından söz etmişti. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.

GPT-4 nedir? Mesela, size basit düzeyde matematik dahi öğretebilir.

Diyelim ki matematik dersinizde, çözemediğiniz bir nokta var ve öğretmeninize danışacak imkânınız da yok. Öyleyse GPT-4’e başvurabilirsiniz! Bu yapay zekâ sistemi, farklı dillerde kod yazımı tarafında dahi destek sunabilecek.

Yetkililer, bu sistemin popüler uygulamalara entegre edilerek daha verimli kullanımlar sunabileceğini de ifade ediyor. Örneğin Dualingo, bir yabancı dil öğrenim uygulaması. Bazen gerçek biriyle değil, bir yapay zeka ile konuşmak stresinizi azaltabilir, değil mi? Burada da bir chatbot, yani sohbet robotu olarak sizi GPT-4 karşılayabilir.

Daha fazla detay için buraya bakabilirsiniz.

Eğer ChatGPT’nin şu an yayında olan mevcut sürümünü ücretsiz denemek isterseniz,
buraya tıklayabilirsiniz.

Eğer gelişmiş sonuçlara erişmek isterseniz, açılan sayfanın sol alt kısmında “Upgrade to Plus” ibaresini göreceksiniz. Ayda 20 dolar ödeyerek bu sürümü kullanabilirsiniz.

“Peki Plus sürümü neler sunuyor?” derseniz…

– Bu sürümde, sisteme yoğun talep olsa dahi önceliklendiriliyor ve kolaylıkla erişim sağlayabiliyorsunuz.
– Daha kısa sürede, daha iyi cevaplar alıyorsunuz.
– Yapılan geliştirmeleri ve yeni özellikleri ilk deneyenlerden olmanız için önceliklendiriliyorsunuz.

Şu an isterseniz GPT-4 API bekleme listesine dahil olmak için başvurabilirsiniz. Burada amaç, geliştiricilerin yeni uygulamalar ve servisler geliştirebilmesine yardımcı olabilmek. Kayıt formu için tıklayın.

İlgili Haberler

>> Google, Microsoft’a Meydan Okudu! Gmail Ve Dahasına Yapay Zeka Geliyor!