GTA 5, Toplamda Kaç Milyon Adet Satıldı? Adeta Bir Servet Değerinde!

GTA 5, çıkalı yıllar olmasına rağmen adeta para basmaya devam ediyor. Yayıncı firma Take-Two, başarılı oyununa dair son satış rakamı bilgilerini paylaştı.

GTA 5, şimdiye kadar tam 175 milyon adet satıldı! Bu da tüm zamanların en çok satan oyunlarından bir tanesi olduğunu gösteriyor. Ayrıca Take-Two, GTA serisinin şimdiye kadar toplamda 395 milyon adet satıldığını da belirtiyor. 26 yıllık bir seri için gerçekten çok büyük bir başarı olduğunu düşünüyoruz.

Hatırlayanlar vardır, GTA 5, bir eğlence markası olarak perakende satışa sunulur sunulmaz 1 milyar dolar gelir barajına en kısa sürede erişen marka olmuştu. Yani çok başarılı filmleri ve müzik albümlerini de geride bırakmayı başarabilmişti. Dolayısıyla bu büyük ilgi, GTA serisinin devamı için Rockstar Games’e büyük bir güç veriyor.

GTA 5, ilk olarak PS3 ve X360 konsolları için 2013 yılında satışa sunulmuştu. Daha sonra geliştirilmiş bir sürümü PC için çıkmıştı. Tabii devam eden süreçte farklı versiyonlarını da görmeye devam etmiştik.

Bu arada Take-Two, bir diğer başarılı oyunu Red Dead Redemption 2’nin de şimdiye kadar 50 milyon adet satıldığını bildiriyor. Oyun, yakın bir zamana kadar Steam üzerinden indirimli fiyatla satılıyordu. Yakın zamanda gelen zammın ardından şu anki PC satış fiyatı 1150 TL.

GTA 5, Toplamda Kaç Milyon Adet Satıldı? Adeta Bir Servet Değerinde!

Peki GTA 5’i bir kenara bırakırsak, GTA 6 ne durumda? Ne zaman satışa sunulabilir?

Öncelikle şunu hatırlatmakta yarar var, GTA 6 yolda. Burası kesin. Rockstar Games, son yıllarda bu oyun üzerine ciddi çalışmalar yürütüyor. Oyunun PC’ye geleceği kesin, ama hangi konsollara geleceği henüz netleşmedi.

Öte yandan, yakın zamanda GTA 6’ya dair önemli sızıntılar internette yer almıştı. Oyunun henüz bitmemiş haline ait pek çok oynanış ve test videosu sızdırılmıştı. Bu, haliyle hem yayıncı ekibi hem de geliştirici ekibi zor durumda bırakmıştı. Yine de, bu sızıntıların oyunun geliştirilme sürecine büyük bir olumsuz etkisi olmadığı ifade ediliyor.

Yetkililer, daha önce belirledikleri plan doğrultusunda yeni oyunu hazırlamak için var güçleriyle çalışıyor. Kesin olan bir şey varsa, o da içinde bulunduğumuz 2023 yılında GTA 6’nın gelmeyeceği. Sanıyoruz en az 2-3 yıllık bir süreç daha gerekiyor.

İlgili Haberler

>> Tinder Yeni Özellik: Artık Sadece İstedikleriniz Sizi Görebilecek