Xiaomi 13 Pro Türkiye Yolcusu: Tarih Verildi!

Xiaomi 13 Pro

Xiaomi 13 serisinin global lansman tarihi belli oldu. Söz konusu lansman ile birlikte Türkiye’ye de gelmesi bekleniyor. İşte Xiaomi’nin amiral gemisi serisine ait Xiaomi 13 ve 13 Pro modelleri hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi 13 ve 13 Pro modellerinin, geçtiğimiz yılın son aylarında tanıtıldığını belirtelim. İlk olarak Çin’de tanıtılan modeller, Xiaomi’nin en çok ilgi gören akıllı telefonları arasında yer almay başardı. Özellikle Leica imzalı kamera lensleri, düşük ışık performansında renk doğruluğu konusunda en iyi modeller arasında yer alıyor. DxOmark’ta dahi en yüksek puan alan akıllı telefonlar listesinde Xiaomi 13 serisinin yer aldığını da biliyoruz.

Genellikle Xiaomi’nin amiral gemisi serisi, ilk olarak Çin’de tanıtılırken, aylar sonra global lansmanı gerçekleşiyor. Global lansman gerçekleştikten belirli bir süre sonra ise Türkiye’ye de giriş yapıyor. Geçtiğimiz yıllarda söz konusu Xiaomi modellerinin global lansmanı gerçekleştikten aylar sonra Türkiye’ye giriş yapmaktaydı. Fakat artık son dönemlerde Xiaomi tarafından piyasaya sürülen her model, neredeyse küresel lansman ile aynı tarihte Türkiye’ye giriş yapıyor. Yani tarihi verilen Xiaomi 13 serisinin küresel lansmanından haftalar sonra Türkiye’ye giriş yapacağı tahmin ediliyor. İşte yeni model hakkında rotaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi 13 Pro Türkiye Yolcusu: Tarih Verildi!

Xiaomi 13 Pro

Aralık ayında Çin’de tanıtılan Xiaomi 13 ve 13 Pro modellerinin küresel lansmanı 26 Şubat tarihinde gerçekleşecek. 26 Şubat tarihinden haftalar sonra ise Türkiye’ye de geleceği tahmin ediliyor. Geçtiğimiz haftalarda küresel lansman için seriye ait hem Xiaomi 13 hem de Xiaomi 13 Pro modelinden bahsedilirken, ortaya çıkan son reklam afişleri, yalnızca Xiaomi 13 Pro‘yu gözler önüne eriyor. Fakat bu durumun sebebinin Xiaomi 13’ün Avrupa’ya açılmayacak olması olarak yorumlayamayız. Markanın yalnızca Pro modelini öne çıkartmak istemesinden dolayı tek bir modelin reklam afişini görüyor olabiliriz. Bu yüzden önümüzdeki haftalarda 26 Şubat tarihinde gerçekleşecek olan küresel lansmanda Xiaomi’nin tanıtacağı modeller hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

Xiaomi 13 Pro modeli 50.3 MP’lik ana kamera, 50 MP telefoto kamera ve 50 MP ultra geniş açılı kamera ile karşımıza çıkıyordu. Ortaya çıkan testlere göre rakiplerine kıyasla bir hayli önde olan modelin, Türkiye’de satışa sunulduğu takdirde en çok ilgi gören modeller arasında yer alacağını söyleyebiliriz.

İlgili Haberler

>> Tinder Yeni Özellik: Artık Sadece İstedikleriniz Sizi Görebilecek