GTA 5 ve GTA Online’ın PS5 ve Xbox Series Sürümleri Bedava mı, Paralı mı?

Rockstar, popüler oyunları GTA 5 ve GTA Online’ın PS5 ve Xbox Series X/S fiyatlarını duyurdu! Evet, ücretsiz bir güncelleme bekleyenler için üzücü bir haber, zira firmadan bu yönde bir duyuru gelmedi. En azından şimdilik. Şimdi detaylara birlikte bakalım.

GTA 5 ve GTA Online, yakında yeni nesil konsollarda da oynanabilecek. Özellikle GTA 5’in yıllardır hayatımızda olduğunu ve giderek geliştiğini göz önüne alırsak, gerçekten etkileyici bir hikâye yazmaya devam ettiğini söyleyebiliriz. Orijinal çıkışını 2013 yılında yapan oyun, şimdi en güncel haliyle PS5 ve Xbox Series X/S platformlarında boy göstermeye hazırlanıyor.

GTA 5 ve GTA Online’ın satış fiyatları

GTA 5’in PS5 versiyonu, ilk etapta %75 indirimli olarak, 10 dolar olacak. Bu, çıkışa özel 3 aylık bir dönemi kapsıyor. Sonrasında fiyatı yükseltilecek ve 40 dolar olacak. Bu versiyonda hem senaryo modu hem de online modların, yani GTA Online’ın da bulunacağını belirtelim.

Eğer yalnızca GTA Online’ı istiyorsanız, ilk 3 aylık dilimde bu oyunu ücretsiz indirip oynayabileceksiniz. 3 aylık dönem bittikten sonra ise, yine oynamak isterseniz 20 dolar ödemeniz gerekecek.

GTA 5 ve GTA Online'ın PS5 ve Xbox Series Sürümleri Bedava mı, Paralı mı?

GTA 5’in Xbox Series X/S versiyonu da ilk üç aylık dilimde %50 indirimle, 20 dolara satılacak. 3 aylık dilim bittikten sonra satın almak isterseniz, bu kez 40 dolar ödemeniz gerekecek. Tıpkı PS5’te olduğu gibi Xbox tarafında da hem senaryo modu hem de online modlar bulunuyor.

Sadece GTA Online’ı istiyorsanız, Xbox tarafında ilk üç aylık dilimde ücretsiz deneyim şansı olmayacak. Bunun yerine, ilk 3 aylık dilimde 10 dolara alabilir, ya da 3 aylık dilim sonrasında 20 dolara alabilirsiniz.

GTA 5 ve GTA Online, en güncel versiyonlarıyla 15 Mart itibarıyla yeni nesil PlayStation ve Xbox konsolları için satışta olacak

Bu yeni versiyonlar, bir takım düzenlemeler ve geliştirmeler içeriyor. Tabii en çok da görsel tarafta ve oynanış mekaniğinde. Örneğin, oyunlarda üç farklı grafik modu bulunuyor. Böylece yüksek kalite görsellik ya da yüksek performans seçimi yapabileceksiniz.

Bildiğiniz gibi bazı firmalar, daha önce eski konsollara çıkardığı yapımlar için yeni güncellemeleri yayınlayarak ücretsiz bir şekilde yeni PlayStation ve Xbox platformlarında oynanabilmelerine imkân sunuyor. Rockstar’ın bu yöntemi tercih etmemesi biraz hayal kırıklığına yol açtı doğrusu.

İlgili Haberler:

>> Koronavirüs Yüzünden Toplamda Kaç Kişi Öldü? Önlemler Hâlâ Çok Önemli!