GTA Online Aldığı Düzenleme ile Size Zaman Kazandırıyor

Test sonuçları GTA Online yüklemelerinin hızlandığını gösteriyor

GTA Online özellikle uzun yükleme süreleriyle bilinen bir oyun. Ne var ki yen yayınlanan güncelleme ile birlikte oyuncular gerçek birkaç dakikayı kurtarma şansına sahip.

Birkaç hafta önce Github’a oldukça ilginç bir iddiası olan yazılım göze çarptı.  Yüklenen bu üçüncü parti yazılım oyundaki bir hatayı düzelttiğini iddia ediyordu. Yazılanlara göre oyunun yükleme sisteminde bir hata vardı ve bu durum oyunun yükleme süresini ciddi etkiliyordu. Hatta program, oyunun yüklemesinin %70’e kadar hızlandığını ifade etti. Bununla birlikte Rockstar’a da bazı tavsiyeler yer alıyordu.

İlk bakışta oldukça küstahça görünen bu gelişme karşısında Rockstar sessiz kaldı. Ancak dün firma tarafından bir doğrulama geldi. Buna göre, oyunun bilgisayar sürümü gerçekten de yükleme sürecini ciddi hızlandıracak bir gelişmeye açıktı.

Bunu takip eden süreçte firma bu yazılımcıdan öğrendiklerinin bazılarını resmi güncelleme olarak sunacağını söyledi. Bu gerçekten de ciddi bir alçak gönüllülük örneği idi. Şimdi de bahsi geçen bu güncelleme kullanıcılara geldi. Bu güncelleme olumlu sonuçlarını kısa sürede göstermeye başladı.

Test sonuçları GTA Online yüklemelerinin hızlandığını gösteriyor

Yapılan testlere göre güncellemeden önce oyunun açılması yaklaşık üç dakika 15 saniye sürüyordu. Güncelleme geldikten sonra yapılan denemede yükleme süresinin iki dakikaya düştüğü ortaya çıktı. Bu sürelerin sistem özelliklerinize göre değişiklik göstereceğini hatırlatmak isteriz. Ancak yine de bu denemede yaşanan bir dakika 15 saniye kadarlık gelişme gerçekten ciddi duruyor. Bazı kullanıcılar ise yükleme sürelerinin bir dakikalara kadar indiği görüşlerini bildirdi.

Forumlarda görüş bildiren GTA Online oyuncuları güncellemenin sonuçlarını paylaşıyor. Göz attığımız her bir yorumda kullanıcıların yaşanan gelişmeden çok memnun olduğunu gösteren yanıtlar göze çarpıyor. Her bir birey için bu gelişmenin aynı şekilde olacağının garantisini maalesef biz veremeyiz. Ancak yine de bu kadar çok olumlu görüş bildirilmesi kesinlikle iyi bir şeyler olduğunu gösteriyor.

Rockstar güncelleme ile yayınladığı açıklamada bunu ortaya çıkaran yazılımcıya teşekkür etti. Bununla birlikte oyun firması, oyundaki hataları bulanlara vermeyi vadettiği 10 bin dolar ödülü de yazılımcıya verdi. Normalde bu ödül güvenlik sorunlarını bulanlara verildiği için firma bunun bir istisna olduğunu söyledi.

Diğer haberler:

>> Realme 8 ve 8 Pro ‘nun Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

>> Ücretsiz Oyun Veren Sitelerin Arkasında Kim Var? Neden bedava veriliyor?