Güvenlik Altyapısını Teknoser’in Katkılarıyla Yeniledi

Mondi Tire Kutsan, Bilgi Teknolojileri güvenlik altyapısını ve buna bağlı olarak sunduğu hizmetleri, Mondi Group’un küresel güvenlik politikalarına uygun hale getirdi.

Mondi Tire Kutsan Bilgi Teknolojileri ekibi, donanımların yenilenmesinden uzman personelin sağlanmasına, entegrasyon çalışmalarından bakım işlemlerine kadar pek çok konuyu kapsayan bu kapsamlı yenileme projesini Teknoser’in katkılarıyla tamamladı. Türkiye’nin 65 noktasına ulaştırdığı Bilgi Teknolojileri hizmetlerini sektördeki deneyimiyle birleştirerek, Mondi Tire Kutsan’ın hedeflediği BT güvenlik seviyesine ulaşması için altyapı güvenlik uygulamalarını yeniden tasarlamasına yardımcı olan Teknoser, Mondi Tire Kutsan’ın BT iş süreçlerinde ihtiyaç duyduğu kesintisizliği de sağlamış oldu.

 Evren Öcal

İster yerel isterse çok uluslu tüm şirketler için olsun Bilgi Teknolojileri güvenliğinin giderek daha fazla önem kazandığına dikkat çeken Mondi Tire Kutsan Bilgi Sistemleri Müdürü Evren Öcal, Teknoser’in katkısı ile gerçekleşen bu projeyi şu sözlerle değerlendirdi: “Son zamanlarda devlet kurumlarını ve özel kuruluşları hedef alan çok çeşitli bilişim suçlarına şahit oluyoruz. Böyle bir dönemde Mondi Tire Kutsan BT ekibi olarak gerçekleştirdiğimiz bu proje neticesinde, elektronik ortamdaki şirket varlıklarımızı daha iyi korumamıza olanak sağlayan sürdürülebilir bir yapıya kavuşmuş olduk.

Kullanıcı ve iş süreçleri perspektifinden bakıldığında ise şirket genelinde BT sistemlerinin ve sistem erişimlerinin kesintisizliği ve güvenliği temin edilerek, iş sürekliliğine katkı sağlanmış oldu. Uzmanlık seviyesi, profesyonel çalışma disiplini ve sonsuz desteği ile yanımızda yer alan Teknoser’in yardımıyla bu projeyi başarılı bir şekilde tamamladık. Birlikte gerçekleştirdiğimiz paralel altyapı projeleri neticesinde, Mondi Grubu’nun küresel BT güvenlik anlayışını Türkiye’deki operasyonumuza taşıdık. Dünyaca kabul gören güvenlik standartlarına uygun hale gelen altyapımız gelecekteki beklentileri karşılamaya artık hazır diyebiliriz.”

Akıllı Şehir Çözümlerinde IBM, Dünyanın En İyisi Seçildi