Haftalık Telefon Haberleri (18 Nisan 2022-25 Nisan 2022)

Haftalık Telefon Haberleri

Bu hafta akıllı telefon sektöründe önemli gelişmelere şahit olduk. İşte haftalık akıllı telefon haberleri ve tüm gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan akıllı telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (18 Nisan 2022-25 Nisan 2022)

Redmi 10A Sudan Ucuz Olacak: Yakında Türkiye’de!

Redmi 10A

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde damla çentikli bir ekran tasarımı bizleri karşılıyor. Bu ekranı incelediğimizde ise çene bölgesi dediğimiz alt tarafın biraz daha kalın olduğunu görmekteyiz. Zaten giriş seviyesi bir akıllı telefon olduğu için bu gayet doğal. Söz konusu ekranın 6.53 inç boyutunda 1600 x 720 çözünürlüklü IPS LCD panel olduğu biliniyor. Uygun fiyata satışa sunulan akıllı telefonlar, 730p ekran çözünürlüğüne sahip olduğu için daha uzun pil ömrüne sahip oluyor. Bu da önemli bir avantaj.

iPhone 14 Serisi Zengin Renk Seçeneği İle Ortaya Çıktı!

iPhone 14

iPhone 14 serisi ile tanıtılacak modeller, renk tarafında siyah, beyaz, mavi, kırmızı ve mor renk seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. Bununla beraber grafit, altın ve gümüş seçeneklerinin de yeni seri ile birlikte gelmesi bekleniyor. Fakat mor renk seçeneğinin serinin önceki modellerinden daha farklı bir tona sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy Z Fold 4 İçin İlk Adımlar Atıldı: Piyasayı Sallamaya Geliyor!

Galaxy Z Fold 4

Samsung Galaxy Z Fold 4 modeli için sunulacak S Pen modelinin üretiminin başladığına dair iddialar mevcut. Kullanıcıların aklında ise yeni modelin yerleşik S Pen’e sahip olup olmayacağına dair soru işaretleri mevcut. Fakat zaten seriye ait önceki model Z Fold 3, kalınlık vs. gibi problemler ile karşı karşıya kaldığı için, yerleşik kalem yuvası ile gelmeyecektir. Çünkü Samsung, daha çok yeni modelin, daha ince bir tasarıma sahip olması için çabalayacaktır.

Samsung Galaxy M53 108 MP Ana Kamera İle Geliyor!

Haftalık Telefon HaberleriÖncelikle Galaxy M53 modeli, uygun fiyata sahip olan modeller arasında yer alıyor. Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, orta üst segment modellerde karşımıza çıkan son derece ince çerçevelere sahip delikli ekran tasarımı karşımıza çıkıyor. Bu ekranın 120 Hz tazeleme oranına sahip olduğunu da belirtelim. 6.7 inçlik ekrana sahip olan model, Super AMOLED Plus teknolojisinden yararlanıyor. Arka paneline baktığımız zaman ise kare biçiminde konumlandırılmış dörtlü kamera kurulumu kullanıcıları bekliyor. Bu kameraların 108 MP ana kamera 8 MP ultra geniş açılı kamera 2 MP derinlik lensi ve 2 MP makro lens olarak karşınıza çıktığını da belirtelim. Kamera anlamında da fiyatının hakını veren bir model.

İlgili Haberler

>> 5000 TL Altı En İyi Tablet Modelleri: Fiyatı Artmadan Kaçırma!

>> iPhone 14 Serisi Zengin Renk Seçeneği İle Ortaya Çıktı!