iPhone 14 Serisi Zengin Renk Seçeneği İle Ortaya Çıktı!

En fazla ucuzlayan telefonlar

iPhone 14 serisi modelleri renk seçenekleri ortaya çıktı. İşte tasarım detayları ve bazı teknik özellikleri belli olan yeni modeller hakkında sızdırılanlar.

Geçtiğimiz günlerde iPhon­e 14 serisi hakkında birçok detayın ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Artık yeni seride Mini versiyonu karşımıza çıkmayacak. Fakat yeni de iP­hone 14 serisinin yine 4 modelden oluşacağını söyleyelim. Yeni seride iPho­ne 14, 14 Pro, 14 Pro Max modellerine, iPho­ne 14 Max modeli de ekleniyor. iPhone 14 M­ax modelinin ise iPhone 14’ün büyük ekranlı versiyonu olacağını söyleyebiliriz. Mini modelinin artık piyasaya sürülmemesinin temel sebebinin ise kompakt modellere ilginin azalması diyebiliriz. Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen yeni serinin renk seçenekleri ortaya çıktı. Bununla beraber teknik özellik ve tasarım tarafında da sızdırılanlar mevcut. İşte detaylar

iPhone 14 Serisi Zengin Renk Seçeneği İle Ortaya Çıktı!

iPhone 14

iPhone 14 serisi ile tanıtılacak modeller, renk tarafında siyah, beyaz, mavi, kırmızı ve mor renk seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. Bununla beraber grafit, altın ve gümüş seçeneklerinin de yeni seri ile birlikte gelmesi bekleniyor. Fakat mor renk seçeneğinin serinin önceki modellerinden daha farklı bir tona sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Aynı zamanda yeni modellerinin sunacağı özellikleri hakkında da ortaya çıkan detaylar mevcut. İddialara göre artık iPh­one 14 serisi modelleri, çentikli ekran tasarımı ile gelmeyecek Delikli ekran tasarımı kullanacak yeni seri FaceID sensörünü, yine tasarımda bulunduracağı kısma yerleştirecek. Bununla beraber bu tasarımda bulunması beklenen ön kamera ise f/1.9 diyafram açıklığına ve odaklanma desteğine de sahip olacak.

iPhone 14

Arka kamera tarafında ise serinin Pro ve Pro Max modellerinde 8k video kaydı desteğine sahip 48 MP çözünürlüğünde ana kameranın gelmesi bekleniyor. İşlemci tarafında da iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde Apple tarafından geliştirilen A16 Pro yongası kullanılacak.

iPho­ne 14 ve iPhone 14 Max modellerinde ise yine Apple tarafından geliştirilen A16 Biyonik yonga setinin gelmesi bekleniyor. Önümüzdeki günlerde yeni modeller hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Huawei’nin Katlanır Telefonu Mate Xs 2 Günler Sonra Tanıtılıyor!

>> WhatsApp Paralı Olacak İddiaları Ortalığı Karıştırdı