Apple Uygulamaları App Store Üzerinden Kaldırılıyor

App Store geliştiricileri

Apple uygulamaları App Store ile ilgili önemli bir temizlik kararı alındı. Görünüşe göre şirket birçok uygulamayı silecek. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıllarda Apple son derece önemli bir karar almıştı. Bu karar ile birlikte güncelleme almayan ve terk edilmiş olarak belirtilen uygulamalar App Store üzerinden kaldırılacaktı. Şimdi ABD’li teknoloji devi bu uyarısını uygulamaya başladı.

Uygulamalarını güncellemeleri için App Store platformu üzerinden uygulama paylaşan kişilerin 30 günlük bir vakti olduğu söylendi. Eğer bu süre içerisinde AppStore üzerinden herhangi bir güncelleme yapılmazsa Apple onları tamamen ortadan kaldıracak. Konuyla ilgili uygulama iyileştirme uyarısı yapıldı.

Apple uygulamaları App Store içerisinde tehlikede

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple sürekli olarak yeni politikalar belirliyor. Bu politikalar doğrultusunda kullanıcıların hem güncel hem de fazlasıyla yararlı içeriklere ulaşması amaçlanıyor. Uygulama iyileştirme uyarısı başlıklı bir e-posta alan uygulama geliştiricileri şirketin ne kadar ciddi olduğunu bir kere daha görmüş oldu.

Apple uygulamaları App Store

Yaklaşık olarak 30 gün içerisinde herhangi bir uygulama geliştirme çalışması yapmayan tüm uygulamalar mağazadan kaldırılıyor. 30 gün içinde herhangi bir güncelleme olmaması durumunda Apple hiçbir mazeret dinlemeyecek. Böyle bir durumda uygulama mağazasından tamamen kaldırılacağı belirtiliyor.

Apple bazı uygulamaları kaldırdı

Görme engelliler için özel olarak klavye geliştiren bir uygulama App Store üzerinden kaldırıldı. Bu durum tepki ile karşılandı. Fakat Apple bütün uygulama geliştiricileri için bu kuralın geçerli olduğunu belirtti. Yani yapılan işin niteliğine bakılmayacak.

Özellikle büyük şirketler hızlı bir şekilde güncelleme yapabiliyor. Fakat söz konusu diğer bazı küçük uygulamalar olunca işler biraz daha karışıyor. Eğer iOS son sürümü ile uyumlu olmayan ve güncellemesi yapılmamış bir uygulamanız App Store üzerinden yayınlanıyorsa dikkatli olmanızı öneriyoruz. Hızlı bir şekilde güncelleme yaparak bu problemin üstesinden gelebilirsiniz. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Apple Ürünlerinde Fiyat Artışı Yaşanabilir: Kötü Haberler Geliyor

>> Apple Gizlilik Takıntısı Mühendisleri Çıldırttı: Bilgisayar Korsanlarından Korkuyorlar