Haftalık Telefon Haberleri (24 Ekim 2022-31 Ekim 2022)

Redmi Note 12

Haftalık telefon haberleri yazımızda, bu hafta yeni gelişmelere şahit olduk. İşte son günlerde güncemde olan gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan haftalık telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (24 Ekim 2022-31 Ekim 2022)

Redmi Note 11 Pro Yenilenmiş Versiyonuyla Yargı Dağıtacak!Redmi Note 11 ProQualcomm imzalı Snapdragon 732G işlemcisi ile gelecek olan model, bu işlemciyi desteklemek için ise 8 GB RAM ile gelecek. Genel olarak değerlendirdiğimizde, söz konusu işlemcinin genellikle orta-üst segment akıllı telefonlarda sıklıkla kullanıldığını ve performansının tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden Redmi Note 11 Pro 2023 modelinin, özellikle işlemci ve çoklu işlemler tarafında RAM ve yonga setinin sonuna kadar tatmin edici bir performans göstereceğini tahmin ediyoruz.

Xiaomi 13 Lite Hakkında İlk Detaylar Belli Oldu: Değişen Tek Şey Adı!

Xiaomi 13 Lite

Xiaomi 13 Lite modeli, 2210129SG  model numarası ile karşımıza çıktı. Söz konusu model hakkında ortaya çıkan ilk ayrıntıları değerlendirdiğimiz zaman, geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen Xiaomi 12 Lite 5G NE olarak adlandırılan New Edition modelinin tıpatıp aynısı olduğunu görmekteyiz. Bununla beraber ülkemizde satışa sunulmayan fakat Dünya’da uygun fiyatı ile büyük ses getiren Xiaomi Civi 2 modelinin de aynısı olduğunu görmekteyiz.

iPhone 15 Hakkında İlk Detaylar Belli Oldu: Ne Tuş Var Ne Giriş!

iPhone 15

İddialara göre eğer iPhone 15 serisi portsuz olursa hem şarj işlevini hem de kulaklık vs. gibi bağlantı işlevlerine kablosuz olarak halledilecektir. Kulaklık gibi bağlantıların Bluetooth tarafından gerçekleşmesi kolay olacaktır. Fakat iPh­one 15 serisi özellikle şarj konusunda sıkıntı yaşayacaktır. Çünkü Apple’ın bir süredir kutu içeriğinde adaptör çıkartmadığını biliyoruz. Hatta bunun bir pazarlama stratejisi olduğuna da çoğu kullanıcı kesin gözüyle bakıyor. Apple tarafından satışa sunulan hızlı şarj destekli adaptörlerin de fiyatlarının uçuk olduğunu görmekteyiz. Muhtemelen iPho­ne 15 modeli iddia edildiği gibi portsuz olarak satışa sunulursa, Apple tarafından satışa sunulan kablosuz şarj istasyonu modellerinin fiyatlarının  uçacağını söyleyebiliriz.

Android 13 Beta Güncellemesini Alan İlk Telefon Belli Oldu!

Android 13 Beta

Android 13 ile gelecek çoğu özelliğin, zaten Beta programlarından ortaya çıktığını biliyoruz. Uygulama başına dil desteği, HDR video, Bluetooth LE Ses ve USB üzerinden MIDI 2.0 desteği gibi gizlilik tarafında önemli özellikler ile gelecek olan sürüm, Android tarafında karşımıza çıkan güvenlik açıkları söylentilerine dur demeyi amaçlıyor.

vivo X90 Dakikalar İçerisinde Şarj Olacak!

vivo X90

Vivo X90 serisi ise birlikte 3 modelin bizleri karşılaması bekleniyor. Bu modeller, Vivo X90, X90 Pro ve X90 Pro Plus olacak. İddialara göre serinin en güçlü modeli Pro+ versiyonu Snapdragon 8 Gen 2 yongası ile gelecek. Söz konusu modelin, 8 Gen 2 işlemcisine sahip ilk modellerden biri olması bekleniyor. Düz X90 modelinde ise MediaTek tarafından geliştirilen Dimensity 9200 yongası bizleri karşılayacak. Ayrıca seriye ait tüm modellerde 120W hızlı şarj desteği bulunacak. Bu sayede 5 dakika gibi kısa sürede edilen şarj ile tüm gün rahatlıkla idare edilebilecek. Aynı zamanda 20 dakika gibi bir sürede tam şarja ulaşması bekleniyor.

Realme 10 4G Serinin En Ucuzu Olacak!

Realme 10

Realme 10 modeli, 5G destekli versiyonuna göre daha farklı özelliklere sahip. Örneğin Real­me 10 5G, 6.7 inçlik bir ekrana sahipken, serinin 4G destekli versiyonunun 6.4 inçlik bir ekrana sahip olduğunu belirtelim. Kamera tarafına ise 50 MP ana kameranın yer aldığını biliyoruz. Henüz ortada resmi bir açıklama olmasa da OIS özelliğinin de söz konusu model ile geleceği iddia ediliyor.

İlgili Haberler

>> Redmi Note 11 Pro Yenilenmiş Versiyonuyla Yargı Dağıtacak!