Half-Life Belgeseli Yayınlandı! Oyun da Bedava Oldu! Half-Life: 25th Anniversary Documentary

Tüm zamanların en iyi oyunlarından bir tanesi olarak gösterilen Half-Life, 25 yaşında! Valve Software, popüler oyunu için bir belgesel çalışması yayınladı. İşte Half-Life belgeseli!

Half-Life, 25. yaş gününü kutluyor! Valve Software tarafından geliştirilen oyun, ilk olarak 19 Kasım1998 itibarıyla oyun severlerin beğenisine sunulmuş ve büyük bir ilgiyle karşılaşmıştı.

O sıralar piyasada olan klasik FPS oyunlarına kıyasla daha farklı bir noktada yer alan yapım, özellikle hikâye detayları ve sinematik bakış açısıyla FPS oyunlarına yeni bir soluk getirmişti. İşte Valve, Half-Life belgeseliyle eski günleri hem hatırlatıyor hem de yeni oyunculara ilk kez gösteriyor.

Kısa sürede milyonlar satan oyun, yine kısa sürede bir seri halini aldı ve devam oyunları arka arkaya geldi. En son, VR platformları için hazırlanan Half-Life: Alyx ile karşılaşmıştık. Bu oyun, PC’de modlar yardımıyla VR set olmadan da rahatlıkla oynanabiliyor. Evet, bir klavye ve mouse ile de oynayabiliyorsunuz.

Half-Life Belgeseli Yayınlandı! Oyun da Bedava Oldu! Half-Life: 25th Anniversary Documentary

Half-Life Belgeseli

Half-Life Belgeseli, 1 saat uzunluğunda ve İngilizce olarak hazırlandı. Aşağıdaki video penceresi aracılığıyla izleyebilirsiniz. Eğer İngilizce bilginiz yeterli değilse, otomatik altyazı özelliğini açarak Türkçe dil seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

Belgeselde, Half-Life’ın geliştirilme sürecinde yer almış pek çok önemli isim yer alıyor. Örneğin Valve’ın patronu Gabe Newell ve oyun serisinin yazarı Marc Laidlaw gibi…

İyi seyirler.

Valve’dan 25. yılda yeni içerikler!

Half-Life, şu an Steam üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. Evet, oyunu şimdi indirebilir ve sonsuza dek oyun kütüphanenizde tutabilirsiniz. İlgili sayfa için tıklayın. Acele etmenizde yarar var, zira kampanyanın kısa süre sonra bitmesi bekleniyor.

Valve, 25. yıl dönümü şerefine orijinal oyunu için yeni içerikler de hazırladı.

Örneğin, Half-Life Uplink. Bu, aslında zamanında donanım üreticileri ve dergiler için hazırlanan ufak bir senaryo moduydu. Şimdi herkes tarafından resmi olarak oynanabilir durumda.

Oyuna 4 tane yeni multiplayer harita eklendi. Bunlar: Contamination, Pool Party, Disposal ve Rocket Frenzy. HL, hâlâ multiplayer olarak milyonlarca oyuncu tarafından deneyimleniyor ve bu yeni haritalar sayesinde “taze his” oluşacaktır diye düşünüyoruz.

Oyunun grafiksel tarafta çeşitli güncellemeler aldığını da belirtelim. Geniş ekranlı monitörlerde oynarken artık daha iyi görüntüleme ve daha iyi ışık gölge detayları mümkün.

Oyun, artık güncel gamepad desteği de sunuyor. Ayrıca, Steam Networking sayesinde artık Steam arkadaş listenizdeki isimleri anında oyuna davet edebilirsiniz.

Ve evet, Steam Deck desteği de geldi! Daha fazla detay için resmi sayfaya göz atabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Honor 100 Özellikleri ve Görselleri Sızdırıldı!