HarmonyOS Kullanmak İsteyenler Buraya: Huawei Bomba Gibi Ürünleri Türkiye’ye Gönderdi

Yeni Huawei HarmonyOS

Dünyanın en yeni işletim sistemlerinden bir tanesi olarak bilinen HarmonyOS kullanmak isteyenler için önemli gelişmeler yaşanıyor. Özellikle son dönemlerde bu işletim sistemi birçok kişi tarafından merak ediliyordu.

Apple tarafından geliştirilen iOS işletim sistemi ve Google tarafından geliştirilen Android dünyanın en büyükleri arasında yer alıyordu. Her iki markanın işletim sistemleri tahmin edilenden çok daha fazla popülerlik kazandı. Onların dominant olduğunu söyleyebiliriz. Fakat hiç beklenmeyen bir anda Huawei kendi işletim sistemini piyasaya bomba gibi sürdü.

HarmonyOS tanıtımı yapıldıktan sonra merak seviyesi iyice arttı. Kullanıcılar bu işletim sistemine sahip cihazların kendi ülkelerine ne zaman geleceğini merak ediyordu. Türkiye’deki kullanıcılar da benzer bir merakı paylaştı. Son detaylara göre Türkiye’de cihazlar satışa sunuluyor.

HarmonyOS kullanmak isteyenler için yeni cihazlar: MatePad 11 ve Watch 3

HarmonyOS işletim sistemine sahip olan cihazlardan bazıları Türkiye’ye geliyor. Bunlardan ilki MatePad 11 oldu. Qualcomm Snapdragon 865 işlemcisinden güç alan bu model 10,9 inç büyüklüğünde olacak. Fiyat olarak ne yazık ki pek tatmin edici olduğunu söyleyemeyiz. Bu cihazı almak isteyenler en az 4.299 TL ödeyecek.

HarmonyOS kullanmak isteyenler

Huawei şirketinin kullanıcılara yeni işletim sistemi ile birlikte sunduğu cihazlardan bir diğeri Watch 3 olacak. 15 güne kadar kesintisiz kullanım imkanı sunan akıllı saatler dijital kilit gibi kullanılabiliyor. Bu cihazı almak isteyenler için henüz bir fiyat ortaya çıkarılmadı. Bir hafta içerisinde fiyatın kesinleşmesi bekleniyor.

Huawei FreeBuds 4 modelinin fiyatı

Apple her ne kadar kablosuz kulaklık konusunda lider olarak görünse bile Huawei onu koltuğundan indirebilir. Yeni tanıtılan cihazlar içerisinde yer alan kablosuz kulaklık modelleri FreeBuds 4 son derece iyi bir fiyatla geliyor. Bu kulaklığın Türkiye fiyatı 1.399 TL olarak belirlendi. Bu fiyatın da biraz yüksek olduğunu söyleyebiliriz. 5 Temmuz tarihinde ön sipariş ile alabilirsiniz.

Modellerin fiyatlarına bakıldığında genel olarak yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Bu fiyatlarla Huawei Türkiye’de biraz zorluk yaşayabilir. Peki siz yeni işletim sistemine sahip cihazlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> HUAWEI Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Yeni Ülke Müdürü Allen Yao: Yeni ürünlerimizle Türkiye pazarına değer katmaya hazırız

>> Huawei, P50 modelinin tanıtım tarihi belli oldu: Kamera canavarı!