Huawei, P50 modelinin tanıtım tarihi belli oldu: Kamera canavarı!

Huawei P50 tanıtım tarihi

Huawei’nina amiral gemisi modeli Huawei P50 hakkında yeni detaylar ortaya çıktı, tanıtım tarihi belli olan model sabırsızlıkla bekleniyor.

Piyasaya girdiği ilk günden bu yana çok hızlı bir gelişme sergileyen Huawei, şirket değeri olarak da hızlı bir ivme kazandı. Bu hızlı ilerleme süreci ABD tarafından pek hoş karşılanmadı ve büyük bir engelleme operasyonu başladı. Bunun sonucunda Huawei, bütün ABD şirketlerinin hizmetlerinden engellendi. Tayvan merkezli çip üreticisi TSMC de firmayı engelleyenler listesine girdi. Fakat bu süreçten sonra akıllı telefon alanında Huawei için ne kadar zor zamanlar olsa da, bir şekilde ilerleyebildi diyebiliriz. Kendi aplikasyon uygulaması dahil birçok hizmeti yeni telefonlarında uygulamaya başlayan Huawei, her ne kadar ön yargı ile karşılanıyor olsa da kusursuz çalışıyor. Fakat bazı durumlarda tabii ki Google Play hizmetlerine ihtiyaç duyuyor. Bunun gibi konularda hala eksik kaldığını söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz aylarda yeni P50 serisinin yüksek çözünürlüğe sahip render görüntüleri ortaya çıkmıştı. Ardından yeni model hakkında bazı temel özelliklere de sahip olduk. Haftalardır karşımıza çıkan sızıntılara bir yenisi daha eklenti. İddialara göre Huawei P50 modelinin tanıtım tarihi belli oldu!

Huawei P50 tanıtım tarihi belli oldu! 29 Temmuz’da geliyor

Çin sosyal medya platformu Weibo’da güvenilir kaynak tarafından yapılan sızıntıya göre, Huawei P50 serisinin tanıtımı 29 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek. Söz konusu modellerin karşımıza çıkacağı etkinlikte, P50 serisine ait 3 farklı model karşımıza çıkacak. Bu modeller Huawei P50, P50 Pro ve P50 Pro Plus olarak karşımıza çıkacak. Aynı zamanda bu modellerin 5G desteğine de sahip olması bekleniyor. Bununla beraber, bazı bölgeler için 4G destekli modellerin de özel olarak üretileceği iddiaların arasında bulunuyor.

Huawei P50

Cihazın ortaya çıkan görüntülerde merak edilen arka tarafını incelediğimizde, Huawei tarafından hiç görmediğimiz, hatta hiçbir akıllı telefonda görmediğimiz ilginç bir kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Dörtlü kameranın kullanılacağı iddia edilen modelde, iki kamera yan yana olmak üzere üst kısma, iki kamera ise yan yana olacak biçimde alt kısma yerleştirilmiş. Söz konusu ikili gruplar halinde ayrılan kameralar ise bir dair içine ayrılmış.

Bu kamaraların, Ana kamera, telefoto kamerası, geniş açılı kamera, ve makro lens olacağı iddia ediliyor. Yeni P50 ve P50 Pro modelleri, iddialara göre Kirin 9000 yonga setini kullanacak. Belki AnTuTu listelerinde zirvede olmayabilir fakat, çok üst düzey bir amiral gemisi işlemcisi olduğunu belirtelim.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy F42, uygun fiyatlı 5G model olarak karşımıza çıkacak

>> Realme GT 5G modelinin küresel tanıtımı gerçekleşti: Türkiye’ye gelebilir