Herkese 30 Dolar Bitcoin Dağıtılacak: Tarihte Eşi Benzeri Az Görülür Bir Olay

Bitcoin enflasyon karşısında

Herkese 30 dolar Bitcoin dağıtılacağı haberi sektörü olumlu yönde etkiledi. Peki hangi ülke böyle bir karar verdi ve detaylar neler?

Bitcoin dünyanın en büyük kripto parası olarak kabul ediliyor. Aynı şekilde daha başka kripto paralar sektörde kale gibi sağlam bir şekilde duruyor. Birkaç aydır yaşanan düşüşler ise kalenin sağlam olup olmadığı konusunda soru işaretleri yarattı. El Salvador gibi ülkeler bu kaleye fazlasıyla güvendiğini gösterdi.

Ortaya çıkan son detaylara göre El Salvador tüm vatandaşlarına 30 dolar değerinde Bitcoin dağıtacak. Ayrıca kimseden herhangi bir bedel istenmeyecek. Hükümet tüm vatandaşların Bitcoin ile daha rahat bir etkileşim kurması için böyle bir karar almış gibi görünüyor. Daha şimdiden sektöre etkisi yüzde 2,5 oranında oldu.

Herkese 30 dolar Bitcoin piyasayı hareketlendirecek

Yahoo Finance’tan Zack Guzman konu ile ilgili son derece önemli açıklamalara yer verdi. Herkese yetecek kadar Bitcoin El Salvador için yaklaşık olarak 195 milyon dolar maliyet yaratacak. Kaba bir şekilde hesaplarsak piyasada bir miktar yükseliş sağlayacaklar. Üstelik bunu sadece tek bir ülkenin başarması önemli görülüyor.

Herkese 30 dolar Bitcoin

Bildiğiniz üzere Bitcoin aktarmak için hesap cüzdanı gerekiyor. Konuyla ilgili El Salvador hükümeti çalışmalarını devam ettiriyor. Bir yazılımcı ekibi kuran hükümet Bitcoin cüzdanı geliştirerek bunu tüm vatandaşlara dağıtıyor. Yani her vatandaşın kendisine ait bir Bitcoin cüzdanı olacak.

Bitcoin para birimi olarak kabul edilebilecek mi ?

Ortaya çıkan son haberlerle birlikte Bitcoin gibi bir kripto paranın aslında resmi para birimi olma ihtimali ortaya çıktı. El Salvador şu anda süreci oldukça iyi bir şekilde yürütüyor. Muhtemelen kısa bir süre içerisinde çalışmalar tamamlanacak ve tüm vatandaşlara 30 dolar değerinde Bitcoin gönderilecek.

Bazı ülkeler her ne kadar kendi para birimlerini Bitcoin yapmak istese bile yine de biraz kararsız kalıyor. El Salvador tarafından kararlı bir duruş sergilemesi onları olumlu yönde etkileyebilir. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> 20 Dolarlık Kripto Para Trilyon Dolara Dönüştü: Böylesi İlk Defa Görülüyor

>> Ekran Kartı Pazarı İçin Madencilik Amaçlı Alımın 2021’deki Payı %25 Oldu