Hibrit bulut sistemi ideal BT modeli!

Hibrit bulut sistemi

Hibrit bulut sistemi firmalar tarafından ideal BT modeli olarak tanımlandı. Peki, hibrit bulut sistemi nedir ve neler sunuyor?

Hewlett Packard Enterprise ve Nutanix , Nisan ayında başladıkları iş birliğinin sonucunda, HPE’nin entegre hizmet olarak (aaS) hibrit bulut teklifi olan, Nutanix için HPE GreenLake ve HPE ProLiant DX çözümünün genel kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Bu iş birliği ile HPE ve Nutanix, müşterilerine ve iş ortaklarına kendi hibrit bulut stratejilerine kurmaları için tercih özgürlüğü sunuyor. Ayrıca, Nutanix için HPE GreenLake ve ProLiant DX Çözümleri şirketlerin daha hızlı hareket edebilmesini, maliyetleri düşürebilmesini ve müşterilerine daha geniş seçenekler sunabilmesini sağlıyor.

Toplam sahip olma maliyetini düşüren ve daha hızlı değer yaratan çözüm: HPE GreenLake

HPE GreenLake çözümü Nutanix Enterprise Cloud OS yazılımı ve dahili AHV hipervizöründen yararlanarak, tamamen HPE tarafından yönetilen özel bir bulut sunuyor. Toplam sahip olma maliyetini düşüren ve daha hızlı değer yaratan bu çözüm, müşterilere kullandıkları hizmet başına ödeme yapma olanağı tanıyor.

HPE GreenLake ile şirketler kendi istedikleri teknolojileri kullanarak BT çözümleri tasarlayabiliyor ve bunları kolayca kullanabiliyor.

Tamamen elektrikli Volvo XC40 Recharge tanıtıldı!

Ön tedariğin düşürülmesiyle yatırım giderleri yüzde 30’a kadar azalıyor. BT operasyonları elemanlarının üzerindeki destek yükünün çekilmesiyle BT kaynaklarından yararlanma oranı yüzde 40 artıyor. Böylece kritik BT projelerinden daha çabuk değer alınabiliyor. Hizmet şeklinde sunulan çözüm şimdi HPE GreenLake’in sunulduğu 50’den fazla ülkede kullanılabiliyor.

Hibrit bulut sistemi

Nutanix için HPE GreenLake çözümü öncelikle Son Kullanıcı Bilgi İşlem girişimleri, veri tabanları ve özel bulutların müşterilerde uygulanmasını basitleştirmeye odaklanacak.

HPE ProLiant DX çözümü, HPE fabrikalarında Nutanix yazılımı önceden yüklenmiş HPE ProLiant ve Apollo sunucuları üzerine kuruldu.

HPE ProLiant DX, sektör lideri Nutanix yazılım ve sunucu teknolojisini anahtar teslim bir çözüm halinde sunarak kurumsal şirketlerin modern veri merkezi mimarilerine uyumunu hızlandırıyor.