Honor 50 modeli ilginç kamera kurulumuyla sızdırıldı: Halkalı kamera tasarımı

Honor 50

Honor markasının yakında tanıtacağı Honor 50 modeline ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. İşte halkalı kamera tasarımına ilişkin detaylar.

Huawei’nin alt markası olan Honor, uygun fiyatlı modelleriyle karşımıza çıkıyordu. Daha sonrasında ise bildiğiniz üzere Huawei markasına ABD tarafından ambargo uygulandı. Google servislerini kullanamayan teknoloji devi, akıllı telefon sektöründe oldukça zorluklar yaşadı. Hatta Honor’un satılması da bu konudaki en büyük sonuçtu. Honor, el değiştirdikten sonra bir dönem duraksadı. Fakat daha sonrasında ise akıllı telefonlarını tanıtmaya başladı. İşte el değiştiren Honor’un yakında karşımıza çıkartacağı Honor 50 modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar haberimizde.

Honor 50, halkalı kamera tasarımı ile karşımıza çıkabilir

Söz konusu model, uzun süredir çoğu kaynak tarafından yazılıp çiziliyordu. Fakat yeni modeli tasarımı, temel özellikleri hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyordu. Haziran ayında tanıtılması beklenen modelin tasarım detayları netleşti. Geçtiğimiz aylarda sızdırılan halkalı kamera tasarımının, yeni modelde kullanılacağı da ortaya çıktı.

Honor 50

Arka kamera tasarımını incelediğimizde, alışılagelmişin dışında bir kamera kurulumu görmekteyiz. İki halka biçiminde konumlandırılan kameraların teknik detayları henüz sızdırılmış değil. Fakat genel olarak incelediğimizde üst halkada ana kameranın bulunacağı kesinleşmiş durumda. Alt halkayı incelediğimizde ise iki farklı lens bizleri karşılıyor. Bu lenslerden bir tanesinin periskop lensi olacağı iddia ediliyor. Fakat diğer lens hakkında bir sızıntı bulunmuyor. Fakat bazı kaynaklar üçüncü lensin geniş açılı kamera olacağını iddia ediyor.

Bazı kaynaklara göre Honor 50 modelinin arka kamerasında telefoto lens bulunmayacak. Bunun en temel sebebi ise, daha düşük maliyetli bir akıllı telefon üretmek. Muhtemelen Honor 50 serisinin en uygun fiyatlı modeli, sızdırılan versiyon olacak. Daha sonraki süreçlerde ise, daha gelişmiş özelliklere sahip Honor 50 Pro ve Pro Plus modelllerinin de üretileceği iddia ediliyor.

Yeni seri ile alakalı aktarılanlar bu kadar. Henüz cihazın ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağına dair net bir bilgi bulunmuyor. Fakat uygun fiyatlı bir model olarak karşımıza çıkacağı için, Honor yeni modeli ülkemize getirecektir. Daha fazlası için beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Honor V40 modeli kusursuz tasarımıyla ortaya çıktı!

>> Orta seviye Honor 10X Lite satışa sunuldu