Resident Evil Village’taki Bazı Yaratıklar “Çalıntı” Mı?

Resident Evil Village, son dönemin en popüler video oyunlarından bir tanesi. Capcom tarafından geliştirilen yapım, PC ve konsollar için şu an satışta bulunuyor.

Resident Evil Village, ilk incelemeler itibarıyla oldukça beğenildi. Yorumlarda, oyunun fazlasıyla korkutucu olduğundan söz ediliyor. Kaliteli görsellerinin yanında, düşük sistemli PC’lerde bile oynanabildiğinden bahsediliyor.

Son yılların en popüler RE oyunu

Bir diğer dikkat çekici detay ise, Steam’deki oyuncu sayısında yaşanan rekor artış. Steam Database’deki verilere göre oyun, Steam’de aynı anda yaklaşık 102 bin oyuncu tarafından oynanarak rekor kırdı. RE serisinde önceki rekor, yaklaşık 75 bin oyuncu ile Resident Evil 2’ye aitti.

Peki her şey güllük gülistanlık mı derseniz, hayır, değil. Son günlerde gündeme gelen bir iddia, uzun vadede Capcom’un başını ağrıtabilir.

Bazı yaratık tasarımlarında ciddi benzerlikler var

Twitter’daki CloneKorp isimli bir kullanıcı, Resident Evil Village’taki bazı yaratıkların tasarımlarıyla 2013 yapımı Frankenstein’s Army filmindeki yaratıkların benzerliklerine dikkat çekti. Eğer oyunu henüz oynamadıysanız ve spoiler istemiyorsanız, aşağıdaki küçük görsellere bakmamanızı öneririz. Eğer daha büyük hallerini incelemek isterseniz, buraya tıklayarak Twitter sayfasına ulaşabilirsiniz.

Kendi yorumumuzu belirtmemiz gerekirse, gerçekten de ciddi benzerlikler söz konusu. Birkaç detay hadi neyse de, sanki biraz fazla esinlenilmiş ve bu, telif hakkı ihlali gibi sonuçları da doğurabilir. Son günlerde bu konu üzerine sosyal medyada pek çok tartışma dönüyor. Capcom ve oyunun yapımcı ekibi ise, henüz sessiz.

Resident Evil Village'taki Bazı Yaratıklar "Çalıntı" Mı?

Village, RE7’nin birkaç yıl sonrasında yaşanan olayları ekranlara taşıyor

Village’ta Ethan Winters’ın alt üst olan hayatındaki yeni perdeyi görebiliyoruz. Eğer oyunu henüz oynamadıysanız; mimari detaylar, mistik köy hayatı, hatta “kurt adam” gibi fantastik detaylar itibarıyla merak uyandırdığını söyleyebiliriz.

Tabii ki bir de uzun boyuyla dikkatleri üzerine toplayan Lady Alcina Dimitrescu var. İddialı bir fiziği ve korkutucu bir gülüşü var ve evet, o bir vampir. Şimdiden serinin en unutulmazları arasında yerini aldığını söyleyebiliriz. Daha başka ne gibi özelliklere sahip ve neler yapabiliyor, bunları da öğrenebilmek için oyunu oynamalısınız.

>> Honor 50 modeli ilginç kamera kurulumuyla sızdırıldı: Halkalı kamera tasarımı