Honor 70 Lite Duyuruldu! Yeni Fiyat Performans Telefonu Olabilir mi?

Honor 70 Lite, resmen görücüye çıktı. Ürün, tahmin edileceği üzere Honor 70 modelinin daha uygun fiyatlı modeli olarak teknoloji severlerin beğenisine sunulacak. Peki bu ürün, bize ne gibi özellikler sunuyor?

Honor 70 Lite resmiyet kazandı. İyi performansı uygun bir fiyat etiketiyle sunmayı amaçlayan ürün, yeni Android akıllı telefonunuz olabilir. Cihaz, Birleşik Krallık’ta £199.99 fiyat etiketine sahip. TL olarak hesapladığımızda, yaklaşık 4640 TL yapıyor. İşte ürünün özellikleri…

Honor 70 Lite özellikleri:

Ürün, 6.5 inç değerde TFT LCD ekran teknolojisiyle geliyor. Bu ekran, kullanıcılara HD+ çözünürlük sunuyor ve 90 Hz ekran tazeleme değerine de sahip. Yani fiyatına göre iyi bir görüntüleme kalitesi sunabileceğini düşünüyoruz.

Cihazın ekranında damla çentik tasarım tercih edilmiş, ki damla içinde 8MP değerde selfie kamera konumlandırılmış. Bu tasarım biçimi zaten pek çok telefonda tercih ediliyor, bu bağlamda tanıdık bir detay olduğunu söyleyebiliriz.

Kameralar için arka tarafa baktığımızda ise, yapay zekâ destekli üçlü kamera sistemini görüyoruz. Bu sistem, 50+2+2MP’den oluşuyor. 50MP kameranın özellikle gün ışığında, fotoğrafçılık tarafında güzel sonuçlar sunması bekleniyor. 2MP makro lens ve 2MP derinlik sensörü sayesinde de çekim çeşitliliği sağlanabilir.

Honor 70 Lite Duyuruldu! Yeni Fiyat Performans Telefonu Olabilir mi?

Qualcomm’s,un Snapdragon 480+ işlemcisiyle geliyor

Evet, bu ürünü giriş seviyesindeki yeni bir temsilci olarak gösterebiliriz. Bu işlemciye 4GB RAM ve 128GB dahili depolama eşlik ediyor. Depolama miktarı gerçekten yeterli, ama RAM tarafı özellikle uzun süreli deneyimlerde performans düşüşlerini engelleyebilir mi, şüphelerimiz var doğrusu.

Magic UI 6.1 arayüzlü Android 12 işletim sistemiyle gelmesi beklenen telefon, pil tarafında da 5000mAh kapasite ve 22.5w kablolu hızlı şarj desteği sunuyor. Böylece tek şarj ile normal kullanımda 2 günlük deneyim mümkün.

Yetkililer, bu telefonun sağ yan tarafındaki güç tuşunda parmak izi okuyucu sensör özelliğinin olduğunu da belirtiyor ve ekliyor: Honor 70 Lite, 3.5mm kulaklık girişine, yüksek çözünürlüklü ses çıkışına ve yüksek çözünürlüklü kablosuz ses özelliklerine de sahip.

Ürün, gümüş, siyah ve mavi olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle teknoloji severlerin beğenisine sunuluyor.

Yeni detaylar oldukça sizlele paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Ücretli Facebook ve Instagram Yayın Hayatına Başladı