Titanyum iPhone 15 İçin Heyecanlandıran Bilgiler!

Titanyum iPhone 15 söylentileri bir kez daha hortladı. Bazılarınızın bildiği gibi, bu konuda yıllardır söylentiler var. Daha şık ve dayanıklı tasarıma sahip, premium ürün hissini sonuna kadar veren bir iPhone modeliyle karşılaşabiliriz. Apple’ın Apple Watch akıllı saati için titanyum tercihinde bulunması bir işaret anlamını taşıyor olabilir.

Titanyum iPhone 15 söylentileri yeniden gündemde. PhoneArena’da yer verilen bilgilere göre Apple, şimdiye kadar hazırlanmış en güçlü tasarımlı iPhone modeli için çalışıyor olabilir.

Geçtiğimiz ekim ve kasım ayında gelen söylenti detayları tekrar paylaşmak gerekirse…

Twitter’daki LeaksApplePro hesabı, iPhone 15 Ultra’da titanyum malzeme kullanılacağını bildirmişti.

Bir diğer hesap, ShrimApplePro ise, yeni iPhone 15’in köşelerden yumuşatılmış ve daha kullanışlı bir tasarım dilini tercih edeceğini bildirmişti. Aynı zamanda, titanyum malzeme detayından burada da bahsedilmişti.

Titanyum iPhone 15 İçin Heyecanlandıran Bilgiler!

Titanyum iPhone 15, dayanıklı olduğu kadar pahalı da olabilir

Hem geçmişteki hem de günümüzde konuşulan detaylar, titanyum malzemenin en azından iPhone 15 Ultra’da, yani yeni ailenin en gelişmiş üyesinde kullanılabileceği yönünde. Tabii Apple’dan bu konu hakkında yapılmış bir açıklama olmadığını da söylememiz gerekiyor.

Titanyum malzeme, fazlasıyla güçlü, darbelere ve çizilmelere karşı uzun yıllar ilk günkü gibi performans gösterebilecek bir madde. Bu da Apple’ı akıllı telefon pazarında birkaç adım ileriye taşıyabilir. “Nasıl?” derseniz…

Apple, 2017’de görücüye çıkardığı iPhone X’ten bu yana ürünlerinde paslanmaz çelik malzeme tercih ediyor. Diğer pek çok rakip üreticinin de telefonlarında uçak sınıfı yüksek kalite alüminyum malzeme kullandığı biliniyor. Dolayısıyla dayanıklılık tarafında rakipsiz bir iPhone 15 Ultra ile karşılaşabiliriz.

Titanyum iPhone tarafında can sıkabilecek bir detay ise, bu malzemenin alüminyum ya da çeliğe kıyasla daha pahalı olması ve işlenebilmesi için farklı ekipmanlara ihtiyaç duyuyor olması. Haliyle bu da daha fazla masraf anlamına geliyor. Bazı söylentilerde, yeni telefonda 100 dolarlık fiyat artışının olabileceği söyleniyor, ki bunun sebebi de işte bu titanyum detayı olabilir.

Apple, bir aksilik olmazsa yeni 15 serisini önümüzdeki eylül ayının ortalarına doğru tanıtacak ve hemen ardından Amerika başta olmak üzere sayılı ülkelerde ön sipariş süreçlerini başlatacaktır.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Honor 70 Lite Duyuruldu! Yeni Fiyat Performans Telefonu Olabilir mi?