Honor, Google Servisleri ile tekrar anlaşma sağladı!

Google bizleri izinsiz dinlediğini

Honor Google Servisleri ambargosundan sonra anlaşmaya varmak için adım attı. Yeni modellerini Google ortaklığı ile çıkarabilir. İşte detaylar

Bildiğiniz üzere Huawei ve eskiden alt markası olan Honor şirketlerine, ABD tarafından Google servislerinin kullanıl­ması yasakl­andı. Ambargoya uğrayan şirket, kendi markalarında AppGallery kullanmaya başladı. Bu durum, her ne kadar sıfırdan başlamak gibi gözükse de, Huawei gibi büyük bir şirket için zor olmadı diyebiliriz. Hala bazı zorluklar yaşasa da, kendi markasına ait aplikasyon mağazası ile Google servisleri olmadan başarılı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Huawei için söz konusu AppGallery uygulamasının kullanımı hala devam etse de, kısa süre önce el değiştiren Honor hakkında soru işaretleri mevcuttu. 

Honor, Google Servisleri için anlaşmaya varacak

Honor, artık bağımsız bir marka olduğu için ABD ile arasındaki sorunlar son bulabilir. Çünkü Honor CEO’su George Zhao, söz konusu Google anlaşmaları için masaya oturduğunu açıkladı. Google ile eski ortaklığın devam etmemesi için hiçbir sorunun bulunmadığını da ekledi.

Honor Google servisleri

Honor’un piyasaya sürü­l­en son amiral gemisi modeli Honor V40 oldukça ilgi gördü. Geçtiğimiz hafta tanıtılan model, kullanıcılarının ilgi odağı haline gelmeyi başardı. Honor’un el değiştirdikten sonra piyasaya sürdüğü ilk modeli V40, Google servislerini kullanmakta. Fakat sadece V40 modeline özgü bir izin mi henüz belli değil. Çünkü Honor CEO’su henüz resmî bir anlaşmanın olmadı söyledi. Fakat bu anlaşmanın sağlanması için herhangi bir engelin bulunmadığını da ekledi.

Honor V40 Google

Honor, son zamanlarda, Intel, AMD, Qualcomm ve MediaTek gibi teknoloji devleri ile işbirliği yaptı. Ve bu işbirliklerini resmî olarak duyurdu. Bu yüzden Google ile yapı­lacak bir anlaşma doğrultusunda, kullanıcıların haberdar ed­il­eceği de bild­iril­­di. Aynı zamanda CEO, Honor ile Google’ın görüşme halinde olduğunu da ekledi.

Google servislerinden yararl­anan Honor V40, Global modeliyle de Google destekli olarak diğer pazarlara açıl­acak mı henüz belli değil. Fakat Google ile görüşme halinde olan şirket, yakında anlaşma sağlayacaktır.

İlgili Haberler

>> Honor True Wireless Stereo Earbuds Kulaklık Yorumları ve İnceleme

>> Honor 66W Süper Hızlı Şarjlı Powerbank satışa sunuldu!