WhatsApp Web, güvenlik adına yeni bir özellik getiriyor!

WhatsApp yeni güvenlik önlemi

WhatsApp Web için yeni bir özellik geliyor. IOS ve Android işletim sistemlerinde çalışacak özellik hakkında işte tüm detaylar.

Son zamanlarda WhatsApp’ın, veri işleme politikalarından dolayı kullanıcıları bir hayli azaldı. Çünkü kullanıcılar, verilerinin işlenmesinden dolayı tedirginlik yaşadı. Bu sebepten çoğu kullanıcı farklı mesajlaşma uygulamalarına geçiş yapmaya başladı. Telegram, Signal, BİP gibi uygulamalar, WhatsApp’ın yerine tercih edilmeye başl­andı. Kullanıcılarında büyük oranda düşüş yaşayan WhatsApp, kullanıcı verilerinin hala gizli kalacağını tekrar etse de insanlar yine de güvenemedi. Güvenlik kaygıları yaşayan kullanıcılar için yeni WhatsApp Web üzeiride güvenliği arttıran bir özellik geliştiri­l­di. IOS ve Android kullanıcıları tarafından desteklenen yeni özellik hakkında işte ayrıntılar.

WhatsApp Web özelliği ile önlemler arttı­rıldı

Söz konusu özellik, hem Android hem de IOS işletim sistemlerinde çalışmakta. Bildiğiniz üzere WhatApp mesajlarınıza, bilgisayardayken WhatsApp Web’den veya WhatsApp masaüstü uygulamasından erişileb­iliyor. Bu erişimi sağlamak için masaüstünde görülen karekodu cihazınızda okutmak yeterli. WhatsApp biyometrik kimlik doğrulaması sayesinde bilgisayardan mesajlarınıza erişebilmek kolay olmayacak. Çünkü Android veya IOS cihazınızdan WhatsApp Web‘e veya WhatsApp masaüstü uygulamasına giriş yapmak istediğinizde yeni bir güvenlik önlemi karşınıza çıkacak.

whatsapp web

Yeni getirilen WhatsApp Web özelliğinde, giriş güvenlikleri arttırıl­dı. Artık, WhatsApp üzerinden WhatsApp Web sekmesine girdiğinizde parmak izi kilidi veya yüz tanıma kilidi ile karşı karşıya kalacaksınız. Bu özellik sayesinde, telefonunuzun çalınması, kaybolması durumunda WhatsApp Web üzerinden tarayıcı eklemek isteyen birisi, parmak izi veya yüz tanıma kilidi ile karşı karşıya kalacak.

whatsapp web güvenlik

WhatsApp, Twitter üzerinden yeni özelliğini duyururken, bu özelliğin kullanıcı verilerine erişim olmadan getirildiğini de hatırlattı. Çünkü biliyorsunuz ki son zamanlarda Whatsapp’a olan güven bir hayli azaldı. Özellikle WhatsApp kullanıcı verilerinin Facebook gibi diğer platformlar ile paylaşılacağına dair sözleşme ile karşılaşan kullanıcılar, WhatsApp’a eskisi gibi güvenmemeye başladı. Bu durumun farkında olan WhatsApp, yeni getirilen özellik ile kullanıcı verilerine erişilmediğini önemle belirtti.

İlgili Haberler 

>> Akıllı Telefonlarınızı Güvende Tutmak İçin Bunlara Çok Dikkat Edin: İşte Püf Noktalar!

>> Elon Musk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeniden Görüştü: Ne Konuştular?