Honor X5 Piyasaya Sürüldü Bedavadan Biraz Pahalı!

Honor X5

Honor X5 modeli piyasaya sürüldü. İşte Honor’ın tanıttığı en uygun fiyatlı telefonlar arasında yerini alan, giriş segment modelin fiyatı ve özellikleri.

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimiz zaman ön panelinde çerçeveleri nispeten kalın, damla çentikli bir ekran karşımıza çıkıyor. Arka tarafına baktığımızda ise tek kameranın yer aldığını söyleyelim. Zaten benzer fiyat segmentine sahip akıllı telefonlarda da tek kamera kullanılıyor. Fakat bu kameranın 1080p video çekimi yapabildiğini söyleyelim. Ön tarafında bulunan kamera ise 5 MP çözüldüğünde olarak karşımıza çıkıyor. İşlemci tarafına baktığımız zaman MediaTek imzası taşıyan Helio G25 yonga seti ile gelen model 2 GB RAM ile destekleniyor.

Honor X5 Piyasaya Sürüldü Bedavadan Biraz Pahalı!

Depolama alanı tarafında ise 32 GB’lık bir alan bulunuyor. Bu depolama alanına yetersiz bulan kullanıcılar için hafıza kartı desteğinin olduğunu da belirtelim. Android 12 Go Edition ile kutudan çıkan model 5000 mAh’lik pil ile geliyor. Genel olarak tasarım ayrıntıları ve teknik özelliklerini incelediğimiz zaman, satışa sunulacağı fiyata göre güçlü bir telefon olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki beklentileri yükseltmemek lazım fakat günü kurtaracak bir model olduğunu belirtmekte fayda var. Gün doğumu turuncusu, Okyanus mavisi ve gece siyahı olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile karşımıza çıkacak olan modelin şu anlık yalnızca bazı pazarlarda satışa sunulduğunu ve ortalama olarak 100 Euro’luk bir fiyat etiketine sahip olduğunu belirtelim.

Honor X5

Henüz söz konusu modelin ülkemizde satışa sunulup sunmayacağı bilinmiyor. Fakat 100 Euro’yu Türk Lirası’na çevirdiğimiz zaman, ortalama olarak 2.000 TL’lik bir fiyat etiketi karşımıza çıkıyor. Bu fiyatın üzerine vergilerde eklendiği takdirde ortalama olarak 3.500-4000 TL’lik bir fiyatın bizleri karşılaması bekleniyor.

Ülkemizde TCL 30SE modelinin de Helio G25 yonga setine sahip olduğunu görüyoruz. Bu model de 4.500 TL’lik bir fiyata sahip. Eğer Honor X5 modeli 4000 TL’den daha uygun bir fiyattan satışa sunulur ise, ülkemizde satılan en ucuz giriş segment telefonlar arasında yer alacaktır. Önümüzdeki günlerde Honor X5 modelinin Türkiye ihtimali üzerine daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Haftalık Telefon Haberleri (15 Aralık 2022-22 Aralık 2022)