Samsung Galaxy A70 Serisinin Sonu Geldi: İşte Sebebi!

Samsung kamera performansı

Samsung Galaxy A70 serisi artık üretilmeyecek. A serisine ait diğer modeller ise üretime devam edecek. İşte ortaya çıkan tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere yıllardır Samsung’un Galaxy A serisine ait birçok model piyasaya sürülüyor. Aynı zamanda bu modellerin Türkiye’de giriş yaptığını belirtelim. Söz konusu cihazlar genellikle orta segment olarak karşımıza çıktığı için ilgi gören telefonlar arasında yer alıyor. Bu yüzden Galaxy A33, Galaxy A53 ve Galaxy A73 modellerinin bu yıl en çok satan orta segment telefonlar arasında yer aldığını da söyleyebiliriz. Önümüzdeki dönemlerde Samsung tarafından Galaxy A34 A54 ve A74 modellerinin piyasaya sürülmesi bekleniyordu. A serisine ait diğer modeller piyasaya sürülecek. Fakat Samsung Galaxy A74 modeli ne yazık ki piyasaya sürülmeyecek.

Samsung Galaxy A70 Serisinin Sonu Geldi: İşte Sebebi!

Yani artık Galaxy A70 serisine ait herhangi bir model göremeyeceğiz. Çoğunlukla serideki en çok ilgi gelen model Galaxy A50 serisine ait modeller oluyordu. Fakat bunun üst seviyesi olarak Galaxy A70 serisi modellerinin de ilgi gören bir model olduğunu söyleyebiliriz. Fakat artık Galaxy A70 serisine ait herhangi model üretilmeyecek. İddialara göre 2023 yılında Samsung Galaxy A74 piyasaya sürülmeyecek. Bu yüzden Galaxy A54 modelinin A serisinin en güçlü akıllı telefonu olacağını söyleyebiliriz. Büyük ihtimalle Galaxy A54 modeli üst segment akıllı telefonlardan birkaç özellik de bulunduracaktır.

Samsung Galaxy A70

Önümüzdeki dönemlerde tanıtılacak olan diğer A serisi modelleri sızdırılmıştı. Fakat A74 modelinin tanıtılmayacağının kesinleştiğini söyleyebiliriz. Bunun en temel sebebinin çip sorunlarından dolayı Samsung’un model yelpazesi konusunda azalmaya gitmesi olarak değerlendirebiliriz. Çünkü halihazırda A54 serisi de beklenen ilgiyi sonuna kadar karşılayan güçlü bir telefon olarak karşımıza çıktığı için A74 modeli ile arasında çok da fark olmayacağından dolayı artık a74 modelinin üretilmeyeceğini söyleyebiliriz.

Söz konusu seriye ait akıllı telefonlar genellikle ülkemize giriş yapıyor. Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen A serisi modelleri de Türkiye’ye gelecektir. Önümüzdeki günlerde yeni modeller hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Haftalık Telefon Haberleri (15 Aralık 2022-22 Aralık 2022)