Haftalık Telefon Haberleri (15 Aralık 2022-22 Aralık 2022)

Haftalık Telefon Haberleri

Haftalık telefon haberleri yazımızda, bu hafta yeni gelişmelere şahit olduk. İşte son günlerde güncemde olan gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan haftalık telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (15 Aralık 2022-22 Aralık 2022)

Redmi Note 12 5G Türkiye Yolcusu: Uygun Fiyatlı 5G Telefon!

Redmi Note 12

Redmi Note 12 5G serisinin Ekim ayında piyasaya sürülen Çin’deki varyantı ile aynı özelliklere sahip olması bekleniyor. Yani söz konusu seride üç farklı model karşımıza çıkacak. Bu modeller, Redmi Note 12, 12 Pro ve 12 Pro+ modelleri olacak. Eğer yeni modeller Türkiye’ye de gelirse, uygun fiyatlı 5G telefon modelleri arasında yer alacaktır.

Infinix Zero Ultra Piyasaya Sürüldü: 200 MP’den Fazlası!

Infinix Zero Ultra

Infinix Zero Ultra modeli 180W kablolu şarj hızını destekliyor. Aynı zamanda 4.500 mAh bir pile sahip olacağını da belirtelim. 12 dakikada %0’dan %100’e şarj olan akıllı telefonun ülkemizde satışa sunulan hızlı şarj destekli akıllı telefonlara göre daha güçlü bir teknoloji ile geldiğini söyleyebiliriz. Bununla beraber söz konusu modelin kamera tarafında da öne çıkan özellikleri mevcut. Infinix Zero Ultra modeli OIS destekli 200 MP ana kamera ile geliyor. Aynı zamanda bu kamerayı desteklemek için ise 13 MP ultra geniş açılı kamera 2 MP derinlik kamerası yer alıyor.

Honor 80 GT Tanıtım Tarihi Belli Oldu: Türkiye’ye Gelebilir!

Honor 80 GT

26 Aralık 2022’de tanıtılması beklenen modelin tasarım ayrıntıları ve teknik özellikleri sızdırıldı. Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine sahip olması beklenen modelin bu işlemciyi desteklemek için ise 12 GB RAM belleğe sahip olması bekleniyor. Aynı zamanda arayüzde bulunan yazılımsal destek sayesinde 16 GB’a kadar arttırılabilen bir RAM desteğinin olması bekleniyor.

Samsung Galaxy S23 Lansmanı Ertelendi: İşte Sebebi!

Haftalık Telefon Haberleri

2023 yılında tanıtılacak olan seri hakkında birçok sızıntı bulunuyordu. Sonunda tanıtım tarihine ilişkin yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Serinin önceki modelleri ile kıyasladığımız zaman, Samsung Galaxy S22 serisi modellerinin 9 Şubat tarihinde tanıtıldığını biliyoruz. Daha sonrasında ise 25 Şubat tarihinde piyasaya sürülmüştü. Bu yıl piyasaya sürülecek olan S23 serisi için de benzer bir durum söz konusu olacaktı. Yani Galaxy S23 serisinin 17 Şubat tarihinde piyasaya sürüleceği iddia ediliyordu.

OnePlus 11 Serisinin Fragmanı Yayınlandı: Tasarım Harikası!

OnePlus 11

Uzun süredir söz konusu model hakkında birçok sızıntıya sahip olmuştuk. Sonunda marka, OnePlus 11 modelinin teaser videosunu yayınladı. 13 saniyelik kısa bir video ile karşımıza çıkan OnePlus 11 modelini yakın hatlarıyla karşımıza çıkan kamera detaylarının, sevenleri ile paylaşıldığını görüyoruz. Özellikle kamera tarafında üzerinde özel olarak çalışılmış. Tasarım ayrıntılarını değerlendirdiğimizde ise bir hayli hoş olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber söz konusu modelin iki farklı renk seçeneği ile geleceği biliniyor. Siyah bir yeşil olmak üzere iki farklı renkle gelecek modelin teknik özellikleri de sızdırılmış durumda.

Vivo X90 Küresel Lansman Tarihi Belli Oldu!Vivo X90

Geçtiğimizde haftalarda Vivo X90 serisinin ilk olarak Çin’de tanıtıldığını biliyoruz. Daha sonrasında ise söz konusu modelinin Avrupa’ya da geleceğine dair sızıntılar mevcuttu. Fakat ne zaman geleceği henüz bilinmiyordu. Sonunda ortaya çıkan posterlerle beraber X90 serisinin tanıtılacağı tarih belli oldu. 31 Ocak 2023 tarihinde küresel lansmanı gerçekleşecek olan Vivo X90 serisi ile birlikte 3 farklı model karşımıza çıkacak. Söz konusu seride Vivo X90, X90 Pro ve X90 Pro Plus modelleri yer alacak. Bununla beraber söz konusu modelinin teknik özelliklerinin modelin Çin versiyonu ile aynı olduğunu söyleyebiliriz.

Oppo Find X6 Kamera Tarafında Rakip Tanımayacak!

 

Haftalık Telefon Haberleri

Geçtiğimiz günlerde Oppo Find X6 Pro modelinin sunacağı kamera özelliklerine ilişkin birçok sızıntı karşımıza çıkmıştı. Sonunda serinin baz modeli olarak değerlendirilen Find X6’nın kamera özellikleri belli oldu. Ortaya çıkan belgelere göre ana kamera tarafında 50 MP çözünürlüğe sahip 1 inç sensör boyutuyla gelen OIS destekli Sony IMX989 sensörü yer alacak. Aynı zamanda bu lensin f/1.8 diyafram açıklığına sahip olduğunu belirtelim. Bu diyafram açıklığı sayesinde düşük ışıkta dahi yüksek performans gösterecek bir kamera karşımıza çıkıyor.

İlgili Haberler

>> Redmi Note 12 5G Türkiye Yolcusu: Uygun Fiyatlı 5G Telefon!