HPE Alletra 4000 Duyuruldu! İşte Veri Depolama Sunucularının Yeni Nesli

HPE Alletra 4000, HPE Alletra portföyünü sunucu tabanlı buluta hazır veri altyapısına genişletiyor. Veri uygulamaları için tasarlanan HPE Alletra 4000, tasarımdan itibaren uçtan uca güvenli bir yapı ve sezgisel bulut deneyimini de eşliğinde sunuyor.

Her ölçekte veri odaklı girişimleri ekonomik ve ideal bir yaklaşımla hızlandırmak için tasarlanan HPE Alletra 4000 ailesi, HPE Alletra bulut yerel veri altyapısı çözüm portföyündeki ilk sunucu tabanlı ürüne karşılık geliyor. Daha önce HPE Apollo 4000 markası altında yer alan HPE Alletra 4000 yeni nesil veri depolama sunucuları, veriye dair taleplere güvenli, ekonomik ve operasyonel açıdan kolay bir yaklaşımla ayak uydurmak için özel olarak tasarlanmış modern veri altyapısı sağlıyor.

Bu da kurumların veriye dayalı girişimlerinde kısıtlı sermayelerine ve personeline daha fazla odaklanmalarına imkân tanıyor.

Veri mücadelesi

Hiçbir şey hedeflenmediğinde başarıya ulaşmak mümkün olmuyor. Öte yandan her şeyi birden hedeflemek de öncelikli hedeflerin gerisinde kalmaya neden oluyor. İşletmelerin verilerinden değer elde etmeye çalıştığı, ancak bunun için genel amaçlı veri altyapılarını kullanarak kaçınılmaz ödün vermelerle karşı karşıya kaldığı günümüzün veri odaklı dünyasında durum böyle görünüyor.

Gerçek şu ki mevcut sistemler veri işleme hızı, verimi ve kapasitesi açısından en uygun koşulları sağlamak için tasarlanmadı. Bunun yerine veriye odaklanan kurumun değerli verilerini verimli bir şekilde depolamak, korumak ve yönetimsel yük altına girmeden gerçek değerini ortaya çıkarmak için amaca yönelik oluşturulmuş veri altyapılarına ihtiyaç var.

Alletra 4000 Veri uygulamaları için tasarlandı

Artık kapasite, performans, ekonomi, veri yoğunluğu, hizmet sürekliliği ve destek gibi pek çok alanda optimize edilen veri depolama sunucuları aracılığıyla, tüm ölçeklerde ve en ideal ekonomik yaklaşımla verilerden değerli sonuçlar elde edilebilir. 4. Nesil Ölçeklenebilir Intel Xeon işlemcilerle desteklenen HPE Alletra 4000 veri depolama sunucuları, geniş bir veri merkezli iş yükü yelpazesine hitap etmek için tasarlandı.

Uygun kullanım senaryoları arasında gerçek zamanlı veri işleme, fidye yazılımı koruması, uyumluluğun sağlanması ve e-keşif, video gözetimi, tıbbi görüntüleme, makine öğrenmesi eğitimi ve sonuç elde etme, akış ve toplu analiz, paylaşıma hazır içerik havuzlarının oluşturulması, veri konsolidasyonu, off-load ve daha pek çok örnek yer alıyor.

Tasarımdan itibaren uçtan uca güvenli

 HPE Alletra 4000 veri depolama sunucularıyla sistemler ve veriler için uçtan uca güvenlikten yararlanılabiliyor. Bu, HPE’nin tedarik zinciri güvenliğini sağlamasıyla başlıyor ve sistemin devre dışı bırakılmasına kadar uzanıyor. Silikondan yazılıma, fabrikadan buluta, HPE Alletra 4000 veri depolama sunucuları, tavizsiz güven anlayışıyla tasarlandı. Böylece entegre ve ölçeklenebilir BT güvenliğinin yanı sıra iş için daha fazla çeviklik sunuyor.

Sezgisel bir bulut deneyimi eşliğinde sunuluyor

HPE GreenLake for Compute Ops Management aracılığıyla HPE GreenLake uçtan buluta platformunda HPE Alletra 4000 veri depolama sunucular kolayca yönetilebiliyor. Sezgisel bir bulut deneyimi eşliğinde, karmaşık yönetim işlemlerini otomatikleştirmek için REST API’lerinden yararlanılabiliyor.

HPE Alletra 4000, proje yaygınlaştırma sürelerini kısaltmak, sermaye ve BT kaynaklarından tasarruf etmek, harcamaları iş gereksinimleriyle uyumlu hale getirmek, finansal esnekliği ve operasyonel hızı artırmak için HPE GreenLake aracılığıyla hizmet olarak da kullanılabiliyor.HPE Alletra 4000 serisi sunucular

İki model arasından tercih sizin: HPE Alletra 4110 ve HPE Alletra 4120

 Alletra 4110, çift 4’üncü Nesil Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemciler ve 6 TB’a* kadar DDR5 bellek içeren 1U all-NVMe veri depolama sunucusudur. Makine öğrenimi için kullanılan veri depoları, dağıtık ve NoSQL veritabanları, yüksek performanslı Yazılım Tanımlı Depolama ve veri ağırlıklı hiper bütünleşik altyapı dahil olmak üzere yüksek performans gerektiren veri merkezli iş yükleri için tasarlandı.

Alletra 4120, bir veya iki adet 4’üncü Nesil

Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemciye ve 6 TB’a kadar DDR5 belleğe sahip 2U hibrit-NVMe veri depolama sunucusudur. Aktif analitik veri göllerini, Yazılım Tanımlı Depolamayı, birleşik veri korumayı ve derin arşivleri kapsayan geniş veri merkezli iş yüklerini üstleniyor.

Kapasite ve performans

HPE Alletra 4000 sistemleri, Kurumsal ve Veri Merkezi Standart Form Faktörü (EDSFF)* ve SFF SSD‘leri; HPE Alletra 4120 ise, ayrıca daha ekonomik kapasite için SAS/SATA LFF sürücülerini destekliyor.

  • HPE Alletra 4110 – SSD’ler için 315 GB/sn’ye kadar PCIe Gen5 bant genişliğine sahip 20 adede kadar EDSFF veya SFF NVMe SSD
  • HPE Alletra 4120 – Önde 24 LFF ve 4 LFF, arkada 12 EDSFF veya 6 SFF; veya önde 48 SFF ve 12 EDSFF veya arkada 6 SFF; PCIe Gen5 NVMe, 24 Gb SAS veya 6 Gb SATA sürücüsüyle 225,6 GB/s’a varan bant genişliği.

Ek özellikler

İşlemciler, bellek, I/O, medya ve güvenlikle ilgili sunulan en son teknolojiler, HPE Alletra 4000’i verilerin geleceği için vazgeçilmez bir yatırım haline dönüştürüyor.

Hem HPE Alletra 4110 hem HPE Alletra 4120, birçok farklı iş yükünü hızlandırmak için GPU ve FPGA desteğine sahip. Ayrıca fiziksel çerçeve kilidi, mantıksal yapılandırma kilidi, güvenli önyükleme, FIPS 140-2 akıllı şifreleme, kendi kendini şifreleyen sürücüler ve güvenli silme ile yüksek güvenlik özelliğiyle öne çıkıyor.

HPE Integrated Lights Out 6 (iLO 6), donanımsal güvenliği sunucu firmware yazılımını korumaktan belirli depolama ve ağ denetleyici ürün yazılımlarını korumaya doğru genişletiyor. Ek olarak kullanılan 5 faktörlü kimlik doğrulama modeliyle cihazların HPE GreenLake Bulut Platformuna güvenli bir şekilde bağlanması sağlanırken, AES-256 şifreleme depolanan müşteri verilerini koruma altına alıyor.

Veriye dayalı girişimlerinizde daha fazla başarı elde edin

 HPE Alletra 4000 veri depolama sunucuları, veri uygulamaları için geliştirilmiş, tasarımdan itibaren uçtan uca güven altına alınmış sezgisel bir bulut deneyimi eşliğinde sunuluyor. Veriye dayalı girişimlerini hızlandırmak, veriden değerli içgörüler elde ederek inovasyon ve iş avantajı elde etmek isteyen kurumlar HPE Alletra 4000 serisini bugünden sipariş edebiliyorlar.

HPE Alletra 4000 veri depolama sunucularının 2023’ün ikinci çeyreğinde kullanıma sunulması planlanmaktadır.

İlgili Haberler

>> HPE GreenLake Platformunda Sanal Test Sürüşüne Çıkın!