HTC, 2021 ile büyümeye devam ediyor

Google News Abone Ol

HTC, son dönemde açıkladığı gelir kalemindeki kar kısmıyla dikkatleri üzerine çekti. Tayvanlı teknoloji devi üst üste 3. defa büyüdüğünü açıkladı. İşte detaylar.

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi pazarda her zaman hatırı bir sayılı payı var. Bir zamanlar piyasaya sunduğu akıllı telefonlarla ciddi bir pazar payı başarısı elde etmişti. Daha sonrasında ise uzun bir süre duraklama içerisine girdi. Tayvanlı akıllı üreticisi yakın zamanda tekrardan toparlanmaya başladı.

HTC geçtiğimiz Ocak ayında 17,61 milyon dolar gelir elde etti. Şirket bir önceki yılın aynı döneminde 17,08 milyon dolar elde etmişti. Böylelikle yüzde 3 büyüme göstermiş oldu. Geçen aylarda büyüyen şirket böylelikle üst üste üçüncü kez büyüme elde etti.

HTC‘nin Ocak ayı satış rakamları Aralık ayında göre daha düşük olsa da geçen seneye göre daha yüksek satış rakamı elde etti. Teknoloji şirketlerinin sıklıkla yılın ilk ayında satışlarında bir düşüş yaşanıyor.

HTCHTC yatırımcıları mutlu

Ayrıca büyüme rakamları ile dikkatleri çeken akıllı telefon üreticisi gayet başarılı. 2020’nin Kasım ayında yüzde 0,96, Aralık ayında yüzde 1,02 ve 2021’in Ocak ayında 2,99 gibi ciddi bir büyüme rakamı yakaladı. Şirket bu durumu Şubat ayında da başarısını devam ettirmek istiyor.

Tayvanlı akıllı teknoloji devi en son bu başarısını 2015 yılında gerçekleştirmişti. Böylelikle yıllar sonra bir kez daha bu başarısını egale etti. Bu durum sonrasında HTC‘nin yatırımcıları baya mutlu oldu.

Eski satış rakamlarına yakalamaya çalışan HTC, bu başarısını en son One serisi başarılı satışları sayesinde elde etmişti. O dönemdeki başarılı satışını tekrardan elde etmeye çalışıyor.

Tayvanlı teknoloji devi yakaladığı bu ivmenin daha ne kadar devam edeceği merak konusu. Yine de HTC‘si için işlerin başarılı gittiğini söyleyebiliriz.

Ayrıca HTC’sinin VR gözlüğü ile de büyük bir başarı elde etmesi şirketin gelecek adına daha umutlu bakmasına neden oluyor. VR oyunlarının artması ve gelişmesi en çok HTC‘ye yaradı.

HTC‘nin akıllı telefon piyasasındaki konumu hakkında sizleri ne düşünüyoruz? Lütfen aşağıdaki yorum kısmında düşüncülerinizi bizlerle paylaşınız.

>>HTC Desire 21 Pro 5G tartışmalı fiyatı ile tanıtıldı


CEVAP VER