HTC Desire 21 Pro 5G tartışmalı fiyatı ile tanıtıldı

HTC Desire 21 Pro 5G tartışmalı fiyatı ile tanıtıldı

Google News Abone Ol

HTC Desire 21 Pro 5G son derece tartışmalı bir fiyat ile tüketicilere tanıtıldı. İşte detaylar.

HTC’nin, yeni orta segment telefonu olan Desire 21 Pro modeli tartışmalı bir fiyat etiketiyle tanıttı. Tayvanlı telefon üreticisi HTC, orta segment için uygun özellikler bulunduran telefonun oldukça yüksek bir fiyat etiketine sahip olacak.

HTC, yeni akıllı telefonu Desire 21 Pro modeli sessiz sedasız bir şekilde tanıttı. HTC, şu an için sadece ana vatanı Tayvan’da satışa çıkaracağı açıkladığı Desire 21 Pro model telefonun Dünya genelinde satışa çıkarıp çıkarmayacağı bilinmiyor.

HTC desire pro 5g

HTC Desire 21 Pro 5G özellikleri

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC’nin tanıttığı Desire 21 Pro 5G modelinin ekran özelliklerine baktığımızda; FHD+ (1080×2400 piksel) çözünürlüğüne sahip olan telefon 6.7 inç büyüklüğünde, 90 Hz yenilenme hızına sahip ve IPS LCD teknolojisi kullanan bir ekranla satışa sunulacak.

Telefon 205 gram ağırlığa sahip ve 167.1×78.1x9x4 mm boyutuyla oldukça büyük bir yapıya sahip olan telefon tek elle kullanıma pekte uygun durmuyor.

Desire 21 Pro’nun donanım tarafına baktığınızda ise göze çarpan ilk özelliği Qualcomm Snapdragon 690 işlemcisi oluyor. Snapdragon 690 işlemcisi 8 nm ARM Cortex A77 mimarisine sahip. Desire 21 Pro’da 8 GB RAM bulunurken, 128 GB depolama alanına sahip.

Desire 21 Pro kamera tarafında ise arka tarafında dört lens ön kamerasında tek lens bulunuyor. Arka tarafında bulunan lensler 48 megapiksel ana kamera, 8 megapiksel ultra geniş açı ve 2 megapiksel çözünürlüğe sahip makro kameralar bulunacak.

Desire 21 Pro’nun pil kapasitesi ise 5.000 mAh olarak açıklayan HTC, telefonda 18W hızlı şarj desteğinin bulunduğu da belirtti.

HTC’nin yeni akıllı telefonu mavi ve mor renk seçenekleriyle tanıtıldı.

HTC Desire 21 Pro 5G’nin fiyatı

Desire 21 Pro’nun en dikkat çeken kısmı ise fiyatı oldu. Rakiplerine göre oldukça pahalı olan akıllı telefon tüketicinin bütçesini zorlayacak.

Desire 21 Pro 430 dolar fiyatı ile Tayvan’da ön siparişe satışa sunuldu. Ne yazık ki global sürümü hakkında bir açıklama yapılmadı.

İlgili haberler

>>Surface Pro 7 Plus tabletini sadece okullar ve işletmeler kullanacak.


CEVAP VER