Huawei 100W şarj cihazı ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor: Yok böyle hız!

100W şarj cihazı

Huawei 100W hızlı şarj cihazı ile gündeme geldi. İşte 3C sertifikasını alan yeni teknoloji hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Akıllı telefon sektöründe, birçok dev, yeni modelleri ile yarışa girdiler. Kullanıcıların, bir akıllı telefonda aradığı en temel özellik ise şarj hızı. Çoğu dev marka şarj sorununu, büyük batarya ile çözmeye çalıştılar. Fakat bir süre sonra söz konusu modellerin batarya ömrü beklendiği gibi uzun kalmadı. Daha sonrasında çoğu markadan hızlı şarj adaptörleri görmeye başladık. Hatta Apple, Samsung gibi devler, amiral gemisi modellerinin kutusunun içinde bu hızlı şarjlı adaptörü sunmadılar.

Huawei’nin yakında amiral gemisi modellerinde sunmayı hedeflenen şarj cihazı gündeme geldi. 100W şarj gücüne sahip olan yeni şarj aletine sahip modeli Çin’in 3C sertifikasını aldı. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda duyurulan Honor 50 serisinde 100W hızlı şarj aleti kullanılmıştı. Huawei’nin, yine bu şarj teknolojisi ile karşımıza çıkacağı iddia edilen yeni modeli 3C sertifikasını aldı. Ayrıca yeni modelin bazı detayları ortaya çıktı. İşte ayrıntılar.

Huawei 100W şarj cihazı ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor: Yok böyle hız!

100W şarj cihazı

Zaten Huawei’nin 100W şarj teknolojisi, yakın zamanda piyasaya sürülen Honor 50 serisinde deneyimlenmişti. İddialara göre 100W şarj desteğine sahip yeni bir model daha yolda. Üstelik bu model Honor değil, Huawei tarafından gelecek. Çin’in sertifikasyon kuruluşu 3C sertifikasını alan yeni Huawei modelinin isminin ne olduğuna dair henüz bir sızıntı gerçekleşmedi. Fakat yakında piyasaya sürüleceği iddia edilen cihazın şarj desteğinin 100W olacağı kesinleşti. Yakında yeni modelin veya modellerin hangi seriye ait olacağına ve ne zaman tanıtılacağına dair ayrıntılar ortaya çıkacaktır. Fakat genel bir değerlendirme yaptığımızda, şarj hızı konusunda Huawei ve Honor’un rakiplerine göre daha önde ilerlediğini söyleyebiliriz. Muhtemelen yakın zamanda daha hızlı şarj teknolojileri ile gündeme gelecek olan bir Huawei göreceğiz. Önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Beklemede kalın.

Diğer haberler:

>> Huawei Nova 8 SE Life piyasaya sürüldü: İşte fiyatı ve özellikleri 

>> Xiaomi Redmi Note 8 Pro: Xiaomi, MIUI 12.5 ve Android 11 sürümü geliyor 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here