Otomotiv Haberlerinde Bu Haftanın Öne Çıkan Başlıkları (26 Temmuz – 2 Ağustos)

akaryakıt kuyruğu sosyal medya

Birçok kişinin yakından takip ettiği otomotiv haberlerinde bu haftanın öne çıkan başlıkları oldukça heyecan vericiydi. Hadi gelin tüm bu haber başlıklarına birlikte göz atalım.

.

Hem dünyada hem de Türkiye’de yaşanan otomotiv gelişmelerini sizlere hızlı bir şekilde aktarmaya çalışıyoruz. Özellikle son dönemlerde haberlerde yaşanan artışlar bazen olumlu bazen olumsuz olabiliyor. Bu haftaya damgasını vuran haberler Tesla ve yeni otomobil teknolojileriydi.

Otomotiv haberlerinde bu haftanın başlıkları: Tesla ve yeni kablosuz şarj sağlayan yollar

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil devi olarak bilinen Tesla bu haftaya damgasını vuran şirketler içerisinde yer alıyor. 2021 yılı ikinci çeyreğine ilişkin mali durum raporları bu markayı gündeme taşımayı başardı. Firma 3 ay içerisinde 12 milyar dolarlık gelir kazandı. Üstelik bu gelirin 1,14 milyar doları kar olarak kayıtlara geçti.

otomotiv haberlerinde bu haftanın

Tesla ile ilgili yaşanan bu gelişmelerden sonra elektrikli araçlar konusunda yeni bir haber daha geldi. Bildiğiniz üzere tüm dünyada elektrikli araçlara ciddi bir yönelim var. Bunun farkında olan şirketler yeni teknolojileri elektrikli araçlar ile daha uyumlu hale getirmeye çalışıyor. ABD ve Almanya ortaklığı ile devam eden çalışmalar sonucunda kablosuz şarj sağlayan yol geliştirildi. Bu yol yüzde 95 oranında verimlilik sağlıyor.

Volkswagen SUV Modeli Taigo ve otomobil zamları

Özellikle son dönemlerde otomobil zamları en çok konuşulan konular içerisinde yer alıyor. Bir kaç ay önce 160 bin TL altında araç bulmak mümkünken şu anda en düşüğü bile 200 bin TL seviyelerine kadar çıktı. Böylece otomobil piyasası büyük bir zam dalgasıyla karşı karşıya kaldı. Her ne kadar zam beklentisi olsa bile yine de bu kadar fazla olacağı tahmin edilmiyordu.

Volkswagen SUV Modeli Taigo bu haftanın bir diğer önemli haberi olarak karşımıza çıktı. 2022 yılında Türkiye’ye gelmesi beklenen bu araç özel tasarımı ile dikkat çekiyor. Bu tür SUV modellerin Türkiye’de satışı giderek artırılacak.

Tüm bu haberler içerisinde hangisi en çok ilginizi çekti? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Toyota Otomobil Üretimine Devam Edemiyor: Otomotiv Sektörü Çok Zor Durumda

>> Elektrikli Otomobillere Yönelim Çok Yüksek Boyutlara Ulaştı: Otomotiv Sektörü Yeniden Şekilleniyor


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here