Huawei, 22 Ekim’de Mate 30 Pro E modelini tanıtabilir!

mate 30 pro e
Google News Abone Ol

22 Ekim’deki etkinlikte Mate 40 serisini tanıtacak olan Huawei, Mate 30 serisinin yeni modeli Mate 30 Pro E modelini piyasaya sürebilir.

Bildiğiniz üzere ambargodan dolayı kendi işletim sistemi ve arama motoruyla ayakta kalmaya çalışan Huawei, 22 Ekim tarihinde yeni Mate 40 modelini tanıtacaktı. Bir söylentiye göre ise Mate 40 serisinin yanı sıra bir de Mate 30 Pro­ E modelini piyasaya sürülebilir. Tasarım olarak Mate 30 Pro’dan farkı olmadığı görünen yeni modelin kullanıcılarıyla buluşturacağı özellikler ise hala belli değil. 

22 Ekim’de tanıtılması beklenen Mate 30 Pro E modelinin Çin Sertifikasyon Kuruluşu olan TENAA’dan sertifika aldığına dair söylentiler mevcut. TENAA’ya göre LIO AN00m model numarasına sahip olan yeni Mate 30 Pro E geçen yıl tanıtılan Mate 30 serisinin yeni bir modeli olarak karşımıza çıkacak.  

mate 30 pro e

Mate 30 Pro E neler sunacak 

Paylaşılan fotoğraflara baktığımızda arka tarafında Mate 30 Pro tasarımının neredeyse aynısı olan bir tasarımla bizi karşılıyor. Oreo tasarımına sahip 4 adet kamera kurulumuyla bizi karşılayacak olan Mate 30 Pr­o E modelinin, bu kameraların hangi özelliklere sahip olacağı ne yazık ki henüz belli değil. 

Edindiğimiz bilgilere göre FHD+ çözünürlüğünde 6,53 inç şelale tasarımlı bir ekrana sahip olması bekleniyor. 2,86 GHz frekans hızına sahip olacağı söyleniyor. Fakat hangi yonga setine ait olduğu henüz belli değil. Bazı kaynaklar Kirin 990 5G yonga setini kullanacağını söylüyor. 256 GB depolama alanıyla tanıtılacak modelin 6 GB, 8 GB ve 12 GB RAM seçenekleriyle satılacağı iddia ediliyor. Ekran boyutu ve şelale ekran tasarımına baktığımızda Mate 30 Pro modeline benzemekte. Fakat Mate 30 Pro’dan farklı olarak ne sunacak 22 Ekim tarihini bekleyip göreceğiz. 

İlgili Haberler:

>> Huawei Mate 40 modelinin sekizgen kamera tasarımı paylaşıldı!

>> Huawei FreeBuds Studio, 22 Ekim’de tanıtılacak!


CEVAP VER