Huawei Band 6 Pro tanıtıldı: Şimdi Mi Band 6 düşünsün!

Akıllı Telefon Haberleri

Huawei, gerçekleştirdiği etkinlikte yeni akıllı bilekliklerini tanıttı. İşte Xiaomi Mi Band 6 modeline en büyük rakip olarak gösterilen Huawei Band 6 Pro modelinin fiyatı ve özellikleri.

Xiaomi’nin akıllı bilekliği Mi Band 6’nın geçtiğimiz aylarda tanıtılmasıyla Huawei’den de büyük bir adım geldi. Uzun bir süre sonra Huawei’nin akıllı bileklik serisinden yeni bir model gördük. Normal şartlarda en son çıkan model Band 4 olduğu için, Band 5 bekleniyordu. Fakat rekabet amacı ile tasarlanmış bir pazarlama stratejisi olarak, bu kategorideki en büyük rakibinin model adı ile aynı ismi kullandı. Ve direkt Band 6 modeli ile karşımıza çıktı. Aradan aylar geçti ve serinin yeni modeli de karşımıza çıktı. Huawei, Band 6 Pro akıllı bilekliği ile gündeme geldi. İşte uygun fiyatlı akıllı bileklik listelerinde zirveyi oynayacak, özellikleri ile ilgi odağı olan yeni bilekliğin fiyatı ve özellikleri.

Huawei Band 6 Pro tanıtıldı: Şimdi Mi Band 6 düşünsün!

Huawei Band 6 Pro modelinin tasarım detaylarını incelediğimizde, diğer akıllı bileklikler ile benzer bir form ile karşımıza çıktığını görmekteyiz. Söz konusu model 96 egzersiz modu ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Band 6 Pro aynı zamanda kanınızdaki SpO2 oranını ölçebiliyor. Genellikle akıllı saatlerde görmeye alışık olduğumuz kandaki oksijen oranını ölçme özelliğinin  bir akıllı bileklikte karşımıza çıkıyor olması, oldukça tatmin edici.

Huawei Band 6 Pro

24 saat nabzınızı izleyen akıllı bileklik, maalesef bu modelinde de GPS bulundurmuyor. Serinin bir önceki modeli olan Band 6’ya kıyasla Band 6 Pro’da sıcaklık algılama sensörleri var. Bu sensör cilt ve vücut sıcaklığındaki değişimleri algılayabilmenin yanında yüksek ve düşük sıcaklıklarda uyarı da veriyor. Gün içinde hareket halinde olan insanlar için çok yararlı olacak bu saat 11 Ağustos’ta satışa çıkacak. 69 dolar gibi bir fiyatla satışa çıkması tahmin edilen Huawei Band 6 Pro’nun türk lirası karşılığı  579,87 Türk Lirası. Tabii ki ülkemizde satışa sunulduğu takdirde, vergiler ve kur farkından dolayı daha yüksek bir ücretle de karşımıza çıkması muhtemel. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Beklemede kalın.

Diğer haberler:

>> Huawei Nova 8 SE Life piyasaya sürüldü: İşte fiyatı ve özellikleri 

>> Xiaomi Redmi Note 8 Pro: Xiaomi, MIUI 12.5 ve Android 11 sürümü geliyor