Huawei Band 7 Satışa Sunuldu: Xiaomi Band Serisine Büyük Rakip!

Huawei Band 7

Huawei Band 7 modeli Çin’de satışa sunuldu. İşte yakında Türkiye’ye de gelmesi beklenen akıllı bileklik modeli hakkında tüm detaylar.

Ülkemizde akıllı bilekliklere olan ilginin bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Xiaomi’nin Mi Band serisi en çok tercih edilen akıllı bileklik modelleri arasında yer alıyor. Özellikle uygun fiyatı ile karşımıza çıkması, bu kadar ilgi göremesindeki en büyük etken diyebiliriz. Huawei ise yıllardır Band serisi ile Xiaomi’nin akıllı bileklik modellerine meydan okuyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Huawei Band 6 modelinin, piyasadaki kendi segmentinde satışa sunulan akıllı bilekliklere göre daha iyi bir performans çizgisine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Huawei Band 6 modelinin piyasaya sürülmesinden sonra çoğu kullanıcı gözlerini Band 7’ye çevirdi. Geçtiğimiz haftalarda birçok sızıntıya konu olan Band 7, ilk olarak Çin’de satışa sunuldu. Önümüzdeki aylarda da Türkiye’ye gelmesi beklenen modelin, akıllı bileklik kategorisinde üst sıralarda yer alacak bir model olarak karşımıza çıkacağı ümit ediliyor. İşte yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

Huawei Band 7 Satışa Sunuldu: Xiaomi Band Serisine Büyük Rakip!

Huawei Band 7

1.47 inçlik AMOLED bir panel ile gelen model, 194×168 çözünülüğe de sahip .Ayrıca 16 gramlık bir hafifliğe de sahip olduğunu belirtelim. Serinin önceki modellerinde olmayan ‘Her Zaman Açık Ekran’ özelliği de yeni model ile karşımıza çıkacak. Bununla beraber ivmeölçer, jiroskop sensörü ve kalp atış hızı gibi sensörler ile gelen model, kandaki oksijen oranını da ölçebiliyor.

Huawei Band 7

Ayrıca Huawei Band 7 modeli, 5 ATM‘lik su geçirmez derecesi ile de birlikte gelioyr. Egzersiz tarafında 96 farklı spor moduna sahip olan modelin, bu konuda zengin spor modları ile geldiğini söyleyebiliriz. Ayrıca Huawrei Band 7 modeli, pil tarafında da beklentileri karşılıyor. Huawei’nin iddialarına göre söz konusu model tam şarjda 14 günlük kullanımı sağlayabilecek bir pil kapasitesi ile geliyor.

Fiyat tarafında ise 40 dolarlık bir fiyat etiketinin bulunduğunu belirtelim. Türkiye’ye geldiği takdirde de yine rakipleri ile benzer bir fiyat etiketine sahip olacaktır. Önümüzdeki günlerde Huawei Band 7 modelinin Tükiye ihtimali üzerine daha fazla sızıntı ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> En Hızlı Akıllı Telefonlar Bakın Hangileri Oldu? AnTuTu Açıkladı

>> Xiaomi Güncelleme Desteği Biten Cihazları Açıkladı: Liste Kabarık