Huawei FreeBuds SE 2 İnceleme: Minimal Yapıda, Hafif Kulaklık İsteyenler İçin

Huawei FreeBuds SE 2, ekonomik fiyatlı gerçek kablosuz kulaklıklar arasında fark yaratmayı hedefliyor. Ürün, ilk bakışta minimal yapıdaki kutusuyla dikkat çekiyor. Kulaklıkları taktığınızda ise, karşılaşacağınız hafiflik faktörü sebebiyle yüzünüz gülebilir. İşte detaylar.

Huawei FreeBuds SE 2 İnceleme: Minimal Yapıda, Hafif Kulaklık İsteyenler İçin

Günümüzde kablosuz kulaklıkların önemi artıyor. Hem gündelik yaşantıda hem okulda hem de iş dünyasında, kablolardan bağımsız olarak hareket edebilmek “büyük bir özgürlük” anlamını taşıyor. Tabii bunu elde ederken iyi bir ses kalitesi ve uzun pil ömrü gibi faktörler de göz önünde bulundurulmalı. Huawei FreeBuds SE 2, 999 TL fiyatıyla ülkemzide teknoloji severlerin beğenisine sunuldu.

Huawei FreeBuds SE 2 İnceleme: Minimal Yapıda, Hafif Kulaklık İsteyenler İçin

Huawei FreeBuds SE 2, minimal yapıda tasarım detaylarıyla göz okşuyor

Taşıma ve şarj kutusunun pek çok rakibe kıyasla çok daha ufak boyutlarda olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki çakmak cebinizde dahi taşıyabilirsiniz.

Kulaklıklarımız ise yarı açık diyebileceğimiz, silikon başlık gereksinimi duymadan tasarıma sahip. Bu sayede bir şeyler dinlerken bir yandan da çevrenizde olup bitenlere kulak kabartabiliyorsunuz. Evet, bu tip kulaklıkları talep eden pek çok kullanıcı var.

Her bir kulaklığımız sadece 3,8 gram ağırlıkta. Kulaklıkları kutuya yerleştirdiğimizde ise, toplamda 45 gramlık bir ağırlık oluşuyor. Evet, kısacası oldukça hafif bir üründen bahsediyoruz.

Huawei FreeBuds SE 2 İnceleme: Minimal Yapıda, Hafif Kulaklık İsteyenler İçin

Huawei FreeBuds SE 2, hem Android hem de iOS işletim sistemli cihazlarla uyumlu çalışıyor

Bluetooth 5.3 kablosuz bağlantı teknolojisi sayesinde gecikmeler en aza iniyor ve cihazlar arasında stabil bir bağlantı kuruluyor. Eğer yakın zamanda bir Huawei telefon aldıysanız, kulaklığın kutusunun kapağını açar açmaz eşleştirme sağlayabilirsiniz. Öteki cihazlarda da kısa süreli Bluetooth aramasıyla eşleştirme yapabilirsiniz.

Ürünün tüm özelliklerinden yararlanmak istiyorsanız, Huawei’nin AI Life uygulamasını kurmalısınız. Önemli bir detay olarak, bu uygulamayı Huawei’nin kendi uygulama mağazasından indirmelisiniz. Bu, güncel ve sağlıklı deneyimler için şart.

Uygulama üzerinden ses profillerini değiştirebilir, ekolayzır ayarlamaları yapabilir ve kulaklıkların dokunmatik mekanizmalarını kullanarak komutları belirleyebilirsiniz. Gelen aramaları cevaplama, şarkı durdurma ve bir sonraki şarkıya geçiş yapma gibi seçenekler ve dahası mevcut.

Huawei FreeBuds SE 2 İnceleme: Minimal Yapıda, Hafif Kulaklık İsteyenler İçin

10mm sürücüleri bulunan kulaklıklar, kulakta rahat bir tutuş hissine sahip

İster sabitken isterseniz de hareket halindeyken kullanabilirsiniz. Kolay kolay kulağınızdan düşmeyeceğini düşünüyoruz.

Peki ses kalitesi nasıl?

Ürün, klasik müzik, pop müziği ve Rap gibi türleri dinlemekten hoşlananlar için tatmin edici performanslar sunabiliyor. Rock ve heavy metal gibi türlerin hayranları ve derin bass gereksinimi duyan kullanıcılar için ise pek uygun bir ürün değil.

Cihaz, dizi ve film izlerken de bir sorun yaşatmıyor ve ses ile görüntü arasında senkron sorunu oluşmuyor.

Tabii telefon arama kalitesinden de bahsetmeliyiz. Bu ürün, bünyesinde ANC yani aktif gürültü engelleme özelliğine sahip değil. Dolayısıyla sessiz ortamlarda iyi bir görüşme kalitesi sunabiliyor. Dış mekânlarda, çok gürültünün olmadığı anlarda da iyi işler çıkarıyor. Ama yüksek sesli ortamlarda görüşmeler yapmak için ideal değil.

Huawei FreeBuds SE 2 İnceleme: Minimal Yapıda, Hafif Kulaklık İsteyenler İçin

Gelelim pil ve şarj detaylarına

Huawei FreeBuds SE 2 kulaklıkların her birinde 41mAh, taşıma ve şarj kutusunda da 510mAh pil bulunuyor. Ürün, beraberinde gelen Type-C kablosu aracılığıyla şarj edilebiliyor.

Diyelim ki aceleniz var ve hemen ofisten çıkmanız gerekiyor. Öyleyse sadece 10 dakika şarj ederek 3 saatlik ek dinleme deneyimi elde edebilirsiniz.

Kulaklıklar, tek şarj ile yaklaşık 9 saate kadar dinleme deneyimi sunabiliyor. Kutudaki şarj değerini de eklediğimizde, toplamda 40 saate varan deneyim mümkün.

Toparlamak gerekirse…

Huawei FreeBuds SE 2, 999 TL satış fiyatı etiketine sahip. Böylece 1000 liranın altında fiyatlarda satılan kulaklıklar arasında iddialı bir konumda yer alıyor.

Ürün, minimal ve hafif tasarımıyla göz dolduruyor. Tabii kulaklık tipinin yarı açık tipte olduğunu ve bir şeyler dinlerken bir yandan da çevrede olup bitenleri dinlemek isteyenlerin tercih edebileceğini hatırlatmalıyız. Kulaklıkların IP54 su sıçramalarına karşı dayanıklı olduğunu da belirtelim.

ilgili Haberler

>> İlk HP iş ilişkileri endeksi dünya çapında insanların çoğunun işle sağlıksız bir ilişki içinde olduğunu gösteriyor