Samsung Galaxy A05 Giriş Segmentin Kralı Olacak!

Samsung Telefon Fiyatları

Samsung Galaxy A05 modelinin fiyatı ve sunduğu teknik özelliklere ilişkin yeni sızıntılar gündemde. İşte Türkiye’ye de gelecek telefonun özellikleri.

Samsung Galaxy A05’in yaklaşmakta olan özellikleri ve tasarımı hakkında yeni sızıntılar gün yüzüne çıktı. Önceden paylaşılan şemalarda bu telefonun iki arka kamera ile geleceği görülmüştü. Ancak bugün sızdırılan resmi tanıtım görselleri, Galaxy A05’in üç farklı renk seçeneği sunacağını gösteriyor: siyah, gümüş ve açık yeşil. Elbette bu renklerin resmi isimleri henüz belli değil, ancak Samsung’un son kullanıcıya daha çekici gelecek isimler bulacağından emin olabiliriz.

Samsung Galaxy A05 Giriş Segmentin Kralı Olacak!

Görseller ayrıca Galaxy A05’in kamera sistemini de açığa çıkarıyor. Bu telefon, 50 MP ana kamera, 2 MP derinlik sensörü ve 8 MP selfie kamerasıyla donatılmış gibi görünüyor. Ekran altında belirgin bir çene bulunuyor, ki bu birçok modern akıllı telefonun tasarımında sıkça görülüyor.

Ancak, Galaxy A05’in performansı hala bir soru işareti. Ağustos ayında yapılan bir Geekbench testi, bu telefonun MediaTek Helio G85 yonga setini kullanabileceğini gösterdi. Oyun oynamayı sevenler için bu, performansın ne kadar iyi olacağına dair önemli bir gösterge olacak.

Samsung Galaxy A05

Geçmiş sızıntılara göre Galaxy A05, 6,7 inçlik HD+ bir ekrana, 4 veya 6 GB RAM‘e, 64 veya 128 GB depolama alanına, 3,5 mm kulaklık girişine, güç düğmesine gömülü bir parmak izi sensörüne ve büyük bir 5.000 mAh pile sahip olacak. Bugünkü sızıntının ayrıca bu telefonun 25W hızlı şarjı destekleyeceğini ortaya koyduğunu görmekteyiz. Tüm bu özellikler, Galaxy A05’in orta sınıf bir akıllı telefon olarak dikkat çekebileceğini gösteriyor.

Samsung Galaxy A05

Serinin önceki modeli olan Samsung Galaxy A04 halihazırda 5500 ₺’lik bir fiyat etiketi ile karşımıza çıkıyor. Galaxy A05 modelinin ise yine benzer bir fiyata sahip olması bekleniyor. Tabii ki geçtiğimiz yıla kıyasla vergiler ve dolar kuru arttığı için ortalama 6000 TL’lik bir fiyata sahip olmasını bekliyoruz. Eğer 5.500₺’den satışa sunulursa oldukça ilgi gören telefonlar arasında yer alacaktır. Önümüzdeki günlerde Samsung Galaxy A05 modeli hakkında yeni detaylı ortaya çıkacaktır. Gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> 15 Pro mu yoksa iPhone 15 Pro Max mi? İşte 10 farklı özellik karşılaştırması ve kazanan