Huawei FreeBuds Studio tanıtıldı! İşte fiyatı

huawei freebuds studio

Huawei 22 Ekim tarihinde Mate 40 serisi ile beraber FreeBuds Studio kulaklığını da tanıttı. İşte fiıyatı ve özellikleri. 

Mate 40 serisi ile birlikte tanıtılan FreeBuds Studio kulaklığının yanı sıra gözlük, Porsche Design Watch GT 2 akıllı saat gibi aksesuarlarını da kullanıcılarına sundu. Apple’dan Airpods Studio dedikodusundan sonra çalışmalarını sürdüren Huawei, FreeBuds Studio modeli ile Apple’a rakip olacak nitelikte bir stüdyo kulaklığı kullanıcılarına tanıttı. Özelliklerine göre düşük fiyat sunan yeni FreeBuds Studio’nun özelliklerini inceleyelim. 

Huawei FreeBuds Studio neler sunuyor 

Toplam sekiz adet mikrofonla bizi karşılıyor. Bunların dört tanesi sağda ve dört tanesi solda bulunuyor. Bu mikrofonlar sayesinde 40 desibele kadar gürültünün azalması amaçlanıyor.  

FreeBuds Studio modelini kutudan çıkarttığımızda bizi 3 ayrı mod karşılıyor. Anında modlar arası geçiş yapılabilen kulaklıkta modların özelliği ise şu şekilde; Ultra Mod: Uçuşlar ve tren yolculukları gibi sürekli olarak yüksek gürültüye maruz kalmamızı engellemeyi amaçlar, Genel Mod: Restoran veya insanların sürekli olarak konuştuğu kalabalık orta gürültüdeki mekanlar için rahatlık sağlamamızı amaçlar, Rahat Mod: Ofis gibi sessiz ortamlarda bilgisayar fanı, klima sesi gibi ufak gürültüleri engellemeyi amaçlar. 

huawei freebuds stüdyosu

4 katmanlı 40mm sürücülere sahip olan Free­Buds Studio, 48 kHz’e kadar yüksek frekansları yeniden tanımlayabilir ve kullanıcılarına yüksek kalitede ses deneyimi sunar. Aynı zamanda düşük gecikme özelliği sayesinde oyun oynamak için kolaylık sağlar. Çift anten tasarımı sayesinde bağlantı kalitesi oldukça iyidir. Aynı zamanda FreeBuds Studio’da kulaklığı iki farklı cihaza bağlayıp, cihazlar arasında anlık geçiş yapılabilir.  

Aktif Gürültü Engelleyici özelliğiyle kutudan çıkan FreeBuds Studio, bu özellik kapalı olduğu takdirde 24 saate kadar aktif dinleme süresi kullanıcılarına sağlıyor. 60 dakikada ise kulaklığı tamamen şarj etmek mümkün. Eğer pil tamamen bittiyse ve aceleniz varsa 10 dakikalık şarj ile Aktif Gürültü Engelleyici (ANC) özelliği kapalıyken. 8 saate kadar kullanım sunulabilir.  

Huawei FreeBuds Studio 300$ fiyatından satışa çıkıyor. Ülkemizde ne zaman satılacağına ve fiyatına dair henüz net bir bilgi yok. Önümüzdeki günlerde Huawei Türkiye bu konuda net bir açıklama yapacaktır. 

İlgili Haberler

>> Huawei Kirin 9000 24 çekirdekli GPU ile gelecek!

>> Huawei Mate 40 serisinin dudak uçuklatan fiyatları belli oldu!