Huawei Mate X2 kutudan çıkıyor: Galaxy Fold serisine rakip geliyor

Huawei ucuz katlanabilir telefonlar

Huawei, katlanabilir modeli Mate X2 ile karşımıza çıktı. Duyurulan model, harika özellikleri ile bir hayli beğenildi. İşte detaylar.

Huawei’nin katlanabilir modeli Mate X2 duyuruldu. Redmi YouTube hesabı tarafından cihazın kutudan çıkarılma görüntüleri paylaşıldı. Bir çok özelliği ile mest eden yeni model, yakında Çin’de piyasaya sürülecek. Daha sonrasında ise tüm dünyaya açılması bekleniyor Hakkında tüm özellikler belli olan katlanabilir model Mate X2 hakkında işte tüm bilinenler.

Huawei Mate X2 neler sunuyor

Huawei, Mate X2 modelinin kutu açılış videosunu Redmi YouTube hesabı üzerinden yayınlandı. Bir nevi tanıtım etkinliği olarak düşünebileceğimiz yeni model, tüm ayrıntılarıyla karşımıza çıktı.

Cihazın ilk karşımıza çıkan özelliği, kendine ait bir ekran koruyucu ile gelmesi. Tabii ki katlanabilir bir ekran olduğu için böyle ince bir ayrıntının düşünülebilmiş olması gayet hoş olmuş. Huawei, ekran koruyucunun yanı sıra bir de deri koruyucu ile karşımıza çıkıyor.

Cihazın genel hatlarını incelediğimizde, Samsung’un katlanabilir modeli Z Fold 2‘ye bir hayli benzediğini söyleyebiliriz. Zaten çoğu tüketici Huawei Mate X2‘yi Z Fold 2‘ye rakip olarak görüyor. Hatta çoğu ünlü analist, Mate X2 modelinin Z Fold serisinden daha iyi olacağını iddia ediyor.

Huawei Mate X2

Cihazın genel hatlarına baktığımızda 20:9 en boy oranı sunduğunu ve 6,45 inçlik bir ekrana sahip olduğunu söyleyebiliriz. Tanıtım videosunda kamerasının özelliklerinden de sıkça bahsediliyor. Ayrıca  telefonun en ince kısmının 4,4 mm inceliğinde olduğunu da belirtelim.

Huawei Mate X2

OLED panele sahip olan cihazın, katlanabilir yapısını incelediğimizde herhangi bir kusur olmadığını görüyoruz. Fakat daha önceden piyasaya sürülen bazı katlanabilir modellerde zamanlar deformasyon meydana gelmişti. Fakat Huawei, Mate X2 modelinde herhangi bir deformasyonun meydana gelmeyeceğini iddia ediyor.

Huawei Mate X2

Huawei Mate X2, 25 Şubat tarihinde resmî olarak Çin’de satışa sunulacak. 2780 dolar fiyat etiketine sahip olacak modelin, ilerleyen hafatlarda diğer ülkelere de açılması bekleniyor.

Cihazın Türkiye’de satılıp satılmayacağına dair net bir bilgi bulunmuyor. Önümüzdeki aylarda cihazın Türkiye ihtimali üzerinde yeni gelişmeler meydana gelecektir. Beklemede kalın.

>> İşte Bu Haftanın Akıllı Telefon Haberleri (15-22 Şubat)

>> Huawei, ambargo sonrası küçüldü: Bir devrin sonu geliyor!